Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówno ścierająca się tarcza


@ero

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, ze jedna z tarcz (przód) ściera się bardzo nierównomiernie tj. ściera się tylko na ok. 30-40% swojej powierzchni. Pozostała powierzchnia jest "nieoszlifowana" przez klocki. Większość "nieoszlifowanej" powierzchni jest od strony wewnętrznej tj. osi, a znacznie mniej od strony zewnętrznej tj. brzegu tarczy. Co może być tego przyczyną? Czy możliwe jest, że coś takiego może być następstwem ześlizgnięcia się samochodu z lewarka tak, że samochód stanął na tarczy? Strony się zgadzają.

Mam też pytanie o to czy trzeba w takim przypadku wymienić tarczę i klocki czy tylko tarczę? Obie strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten problem też u siebie. Chodzi o przednie tarcze jak rozumiem? U mnie też nie brało całą powierzchnią, rozebrałem zacisk, przeczyściłem wszystko, nawet odmalowałem zacisk, przesmarowałem prowadnice i zaczął hamować całą powierzchnią. Pojeździłem trochę, ale tarcza mimo wszystko była tak skorodowana, że klocek się wycierał i mimo to nie brał całą powierzchnią. Wymieniłem tarcze i jest wszystko ok, ale jeszcze trochę czasu potrwa zanim klocki się dotrą do nowej tarczy. Co do ześlizgnięcia się samochodu z lewarka i oparciu na tarczy to wg mnie nie ma na to wpływu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz dokłanie wyskrobac zacisk w miejscu zaznaczonym na foto:

<a  href=ca3e254073988211m.jpg' alt='ca3e25407398

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Jospethe, tak, chodzi o przód. mariuszbazar, dzięki za zdjęcie.

Czy muszę wymieniać obie strony (prawy i lewy przód) i czy po obu stronach muszą być takie same tarcze? Znalazłem w e-mailach numery katalogowe ATE tj. 24.032 oraz 13.0460-7110.2, ale widzę na aukcjach, że ATE ma też klocki ceramiczne. Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...