Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Renowacja halogenu- światła przeciwmgłowe


kdawid

Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniam zderzak na s-line i mam taki mały problem. Zderzak s-line kupiłem kompletny z halogenami ale są one strasznie zmatowione przez kamienie, a jeden z halogenów w obecnym zderzaku ma zniszczony odbłyśnik. W związku z tym mam dwa pytania.

1.Czy jest szansa żeby czymś wypolerować szkło halogenu, jeżeli tak to czym ?

2.Czy da się rozkleić halogeny i przełożyć samo szkło z jednego halogenu do drugiego? Czy procedura rozklejania wygląda tak samo jak z lampami przednim, podgrzanie w piekarniku i klej ma puścić ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie zeszlifować szkła ja miałem dość głębokie odpryski które zjeżdżałem papierem ściernym na wiertarce jak już było w miarę równo to polerowałem krążkiem filcowym i tlenkiem ceru a na koniec mleczko do polerowania szkła niestety nie mam nazwy tego mleczka - roboty sporo ale efekt zadowalający :) co to wymiany szkieł nie widziałem nigdzie zamienników do samych szkieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da sie zeszlifować szkła ja miałem dość głębokie odpryski które zjeżdżałem papierem ściernym na wiertarce jak już było w miarę równo to polerowałem krążkiem filcowym i tlenkiem ceru a na koniec mleczko do polerowania szkła niestety nie mam nazwy tego mleczka - roboty sporo ale efekt zadowalający :) co to wymiany szkieł nie widziałem nigdzie zamienników do samych szkieł.

Ale mówisz o halogenach ze szklanymi kloszami?

Zamiennik mi nie potrzebny, tak jak pisałem mam drugie halogeny z dobrymi kloszami tylko z uszkodzonym odbłyśnikiem.

Pamiętasz może jakim papierem usuwałeś odpryski ze szkła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ze szklanymi, z tego co pamiętam to coś koło 1000 tak naprawdę chodzi tu o to ze trzeba zjechać szkło do równego jeżeli masz duże odpryski potem tak jak z polerką coraz mniejszym ziarnem papierem wodnym potem tlenek ceru z filcem i na koniec cos do nabłyszczenia a jak masz drugi komplet to przeklej ten klej nie powinien jakoś super trzymać ale to niech sie wypowiedzą ci co rozklejali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem już tlenek ceru wiec spróbuje spolerować, jak się nie uda będę przekładał szkła tylko niech ktoś potwierdzi że da się rozkleić halogeny w B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dwa komplety halogenów to zrób przekładkę dobrych odbłyśników do dobrych szkieł i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz dwa komplety halogenów to zrób przekładkę dobrych odbłyśników do dobrych szkieł i po sprawie.

Tak zrobię tylko chcę żeby mi ktoś potwierdził że halogeny rozklejają się tak samo jak lampy przednie. Czy wystarczy je podgrzać i rozkleić, czy procedura wygląda inaczej?

Te porysowane i tak spróbuje wypolerować żeby sprawdzić czy się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozklejasz. Po wyjęciu halo wykręcisz jedną śrubkę, podważasz dwa zatrzaski i masz w jednej ręce obudowę ze szkłem a w drugiej odblask. Dasz rade. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozklejasz. Po wyjęciu halo wykręcisz jedną śrubkę, podważasz dwa zatrzaski i masz w jednej ręce obudowę ze szkłem a w drugiej odblask. Dasz rade. Powodzenia.

Mówisz chyba o halogenie z B6?

Ja mam ten z B7 w ręce i widać że szkło jest przyklejone do obudowy, nie ma żadnych zatrzasków ani śrubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...