Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana sprezyn... przod wysoko jak koza.... meee

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Wymienialem springi przod i tyl... z czerwonych (nie wiem co za firma) na ori od 1BE (dobrane pod klase wagowa osi mojego auta) ponieważ na czerwonych siedzialo za nisko.

Skutki:

Mierzone na równej nawierzchni od dołu do rantu blotnika:

Tył 64,5 jest ok

Przód: 67 masakra czyt. kooooza

Dodam ze mechanik wymienial rowniez oslony i odboje na przodzie.

Co moze to miec wplyw na wysokosc... bo przód to porażka....

Opublikowano

na pewno jest to pod 1.9? nie czasami pod v6?

Opublikowano
  • Autor

Sprezyna jest od benzyny 3.0

Kolorami odpowiada mojej klasie wagowej osi przedniej. Klasa 9ta

Kolory: n b z z

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 19:52 ----------

Wymienial odboje sprężyn... i mysle ze dal za grube... inaczej tego nie widze....

Jakies pomysły?

Opublikowano

Wg mnie jest różnica pomiędzy sprężynami od PB a ON, ale nie dam głowy za to.

Opublikowano

ja wine widze w tym że to są właśnie springi pod v6:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

poszło pw

Opublikowano
  • Autor
ja wine widze w tym że to są właśnie springi pod v6:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

poszło pw

A mi sie wydaje ze to nie ma zupelnie znaczenia.... od tego sa klasy wagowe osi i kolorowe oznaczenia ale niech sie wypowie ktos jeszcze w temacie.

Opublikowano
ja wine widze w tym że to są właśnie springi pod v6:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

poszło pw

A mi sie wydaje ze to nie ma zupelnie znaczenia.... od tego sa klasy wagowe osi i kolorowe oznaczenia ale niech sie wypowie ktos jeszcze w temacie.

Zgadzam się z kolegą, sprężyny są klasy wagowej 0JJ, może odboje są zadługie, do zawieszenia 1BA?

We wlepie jakie masz kategorie wagowe sprężyn?

Do 1BA długość odboja wynosii 100mm, a do 1BE,1BV i 1BR 85mm

a4_b6_spr_zyny_1_BE.jpg

Opublikowano
  • Autor
ja wine widze w tym że to są właśnie springi pod v6:kwasny:

---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

poszło pw

A mi sie wydaje ze to nie ma zupelnie znaczenia.... od tego sa klasy wagowe osi i kolorowe oznaczenia ale niech sie wypowie ktos jeszcze w temacie.

Zgadzam się z kolegą, sprężyny są klasy wagowej 0JJ, może odboje są zadługie, do zawieszenia 1BA?

We wlepie jakie masz kategorie wagowe sprężyn?

Do 1BA długość odboja wynosii 100mm, a do 1BE,1BV i 1BR 85mm

http://s16.postimg.org/mw7c3qwxt/a4_b6_spr_zyny_1_BE.jpg

Nie wiem dokładnie jakie odboje wrzucił mechanik... mówi ze odpowiednie...

Kat wag. 0JJ i kolorystyka sie zgadza. Auto na warsztacie... wrzucam stare springi.

Opublikowano

odboje seryjne raczej nic do tego nie maja jak auto stoi wysoko czy nisko... ograniczaja tylko skok amorka a nie ustawiaja jego wysokość przecież jak auto stoi i kozdy odbój luzno ma miejsce i nie utrzymuje auta w górze

Opublikowano

seryjne nie, ale jak są zadługie, a kolega nie ma gwarancji że nie są od zawieszenia 1BA

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Witam

Wymienialem springi przod i tyl... z czerwonych (nie wiem co za firma) na ori od 1BE (dobrane pod klase wagowa osi mojego auta) ponieważ na czerwonych siedzialo za nisko.

Skutki:

Mierzone na równej nawierzchni od dołu do rantu blotnika:

Tył 64,5 jest ok

Przód: 67 masakra czyt. kooooza

Dodam ze mechanik wymienial rowniez oslony i odboje na przodzie.

Co moze to miec wplyw na wysokosc... bo przód to porażka....

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-akcja-zbiorowa-rozkminiamy-zawieszenie-1ba-vs-1be-kat-mas-osi-191457/

popatrz tu w temcie jakie są wysokości, ten tył za nisko siedzi jak na 1BE

Opublikowano
  • Autor
seryjne nie, ale jak są zadługie, a kolega nie ma gwarancji że nie są od zawieszenia 1BA

---------- Post dopisany at 21:54 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

Witam

Wymienialem springi przod i tyl... z czerwonych (nie wiem co za firma) na ori od 1BE (dobrane pod klase wagowa osi mojego auta) ponieważ na czerwonych siedzialo za nisko.

Skutki:

Mierzone na równej nawierzchni od dołu do rantu blotnika:

Tył 64,5 jest ok

Przód: 67 masakra czyt. kooooza

Dodam ze mechanik wymienial rowniez oslony i odboje na przodzie.

Co moze to miec wplyw na wysokosc... bo przód to porażka....

http://a4-klub.pl/zawieszenie-13/all-b6-b7-akcja-zbiorowa-rozkminiamy-zawieszenie-1ba-vs-1be-kat-mas-osi-191457/

popatrz tu w temcie jakie są wysokości, ten tył za nisko siedzi jak na 1BE

Siedzi dobrze... w wątku do którego podałeś link zakres wysokości waha sie od 630 do 660.

Na przód dałem czerwone spirale i jest 635.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.