Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Róznica w amorkach i sprezynach


Daniotkd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy od 2,5tdi amory i springi s line beda wyzsze i twardsze niz od 1.9

pozdrawiam

Generalnie jesli chodzi o spirale to bardzo prawdopodobne ze wlasnie jest tak jak piszesz.

Twardość sprezyn podzielona jest na klasy osi przedniej i tylnej oznaczona kolorami ale...

Gdy założyłem springi na przód dobrane pod moja klasę wagową (0JJ, nbzz) ale nie od 1.9 tylko od V6 to auto stało wysoko jak traktor. Wymienialem rownież odboje, osłony, i myślałem ze mechanik cos spieprzyl w tym temacie ale po założeniu starych springów na przód wszystko wróciło do normy. Dodam tylko ze na tył kupiłem springi od 1.9 i wszystko było i jest gucio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to wlasnie mi chodzilo tyl mam juz kompletny na z amorami i sprezynami od BE 4 razy niebieski teraz mialem klopot ze sprezynami bo są od 2,5tdi kolory bodajze niebieski zielony zielony i autko stalo o 2cm wyzej niz standard.

Czyli podsumowując amortyzatory s-line z 3.0tdi 2.5tdi albo 1.9tdi beda mialy taka sama wysokosc? http://www.a4-klub.pl/archiwum/rozne/SiA.pdf patrzac po klasie amortyzatora mozna stwierdzic tylko jego twardosc? jego dlugosc nie ulega zmianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to wlasnie mi chodzilo tyl mam juz kompletny na z amorami i sprezynami od BE 4 razy niebieski teraz mialem klopot ze sprezynami bo są od 2,5tdi kolory bodajze niebieski zielony zielony i autko stalo o 2cm wyzej niz standard.

Czyli podsumowując amortyzatory s-line z 3.0tdi 2.5tdi albo 1.9tdi beda mialy taka sama wysokosc? http://www.a4-klub.pl/archiwum/rozne/SiA.pdf patrzac po klasie amortyzatora mozna stwierdzic tylko jego twardosc? jego dlugosc nie ulega zmianie?

Dokładnie tak. Wracając do sprezyn to uważam ze klasy wagowe którym odpowiadają sprezyny oznaczone kolorami powinny byc jedyną opcją doboru sprezyn do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...