Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż anteny GPS


marc1n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Muszę odkrecic antenę GPS z dachu (przed korekta lakieru). Będzie prostowany wgniot od anteny, wgniot jest od strony przodu. Może ktoś posiada instrukcje jak odkrecic ta antenę i czy przy kolejnym montażu jest potrzebne jakieś uszczelnienie, lub jakąś uszczelka( jak tak to proszę o numer części)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy masz sedana czy avanta ale kilka elementow podsufitki trzeba rozebrac aby moznna dostac sie do sruby mocujacej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avant. Jak będzie demontowana podsufitka to trzeba jakieś kołki kupić w razie uszkodzenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz kupować :wink:

klapadach1.png

Zestawienie montażowe - osłona zakończenia dachu

1 - Osłona zakończenia dachu

2 - Klamra 2 szt.

3 - Czop centrujący

4 - Klamra mocująca Nasunąć na osłonę słupka D

klapadach2.png

klapadach3.png

Wymontowanie

– Odczepić ostrożnie osłonę zakończenia dachu 1 pośrodku od ramy dachu do tyłu strzałka.

Zamontowanie przebiega w odwrotnej kolejności, przestrzegać przy tym następujących punktów:

- Jeśli klamry osłony pozostały w punktach mocowania nadwozia, wymontować je i umieścić przed montażem w osłonie.

- Sprawdzić, czy klamry nie są uszkodzone lub zdeformowane, w razie potrzeby wymienić.

– Umieścić osłonę zakończenia dachu 1 tak, aby klamra mocująca przylegała do osłony słupka D.

– Umieścić osłonę zakończenia dachu najpierw na trzpieniu centrującym przy wycięciu w nadwoziu, a następnie docisnąć klamry aż do słyszalnego zablokowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, to screnny to z elsa win ? czy jakiegoś innego programu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, to screnny to z elsa win ? czy jakiegoś innego programu ?

Tak , ELSA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem tą antenę w A4 B9 avant. Plastikowa osłona została zerwana i zostały śruby mocujące, przez co nie mogłem nakleić nowej plastikowej osłony na klej epoxy. Musiałem zdemontować tą podsufitkę z przodu i odkręciłem jeszcze 2 śruby torx przy słupkach ale mało to dało. Miejsca strasznie mało, żabka z tirem nie podejdzie chyba że chcesz ryzykować połamaniem podsufitki. Wciskałem tam imbus torx i po pół obrotu. Jak masz duże łapy to nie dasz rady:p Ja mam małe to jakoś wciskałem te palce tam. Ogólnie zeszło 2,5h Śrubki mocujące plastik 6 szt widać że utlenione mocno już. Dalem dodatkowo teraz silikon czarny z dołu i góry. Ogólnie mega WKU... przy robieniu tego. W A6 podobno jest więcej miejsca i na nasadkę z tego co widziałem na YT. Tu Z tym torxem to urwanie d*py.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...