Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwarcie w instalcji radia?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Mój problem wygląda następująco: wszystko było ok, aż w pewnym momencie zaczął mi troszkę "pierdzieć" :) tylny głośnik. po jakimś czasie radio wyłączyło mi się i już nie chciało się włączyć. bezpiecznik w radio ok, podłączyłem 2 radio i również nie działa. okazało się, że bezpiecznik nr 37, czyli od radia jest spalony. włożyłem drugi i od razu spalony. bezpiecznik spala się nawet gdy wszystkie kostki są odłączone od radia.

"pierdzący" głośnik raczej nie powinien mieć nic do tego, ale tak zbiegło się w czasie. podobnie z jednym żarnikiem ksenonu - chwilkę po nim pojawiły się problemy z radiem. wydaje mi się, że radio, ksenon i głośnik nie powinny mieć ze sobą wiele wspólnego, ale może mało jeszcze wiem... pomóżcie, bo nie wiem nawet za co się zabrać w pierwszej kolejności.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne głośniki są aktywne i mają swój wzmacniacz (poza radiem) prawdopodobnie on jest uszkodzony i pali ten bezpiecznik. Ewentualnie masz zwarcie na którymś tylnym głośniku i to przeciąża ten wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wznawiam temat, w końcu udało mi się coś podziałać :)

Mianowicie, odłączyłem pierdzący głośnik, nic się nie zmieniło, dalej wywalało bezpiecznik. dokopałem się do subwoofera, odłączyłem kostki, bezpiecznik cały. wnioskuję, że któryś element, tj. wzmacniacz lub głośnik powoduje zwarcie. czy da się określić który z elementów jest za to odpowiedzialny? czy może kupić od razu cały zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takim tempie to nas zima zastanie.

Odepnij wszystkie głośniki podpięte do wzmacniacza i zobacz co się stanie z bezpiecznikiem.

Jeśli się spali to wyjdzie na uszkodzony wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...