Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa


tomow

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam jedno szybkie pytanko: czy w A4 B6 3.0 ASN Quattro jest tylko jedna pompa paliwa (ta w baku) czy jest jeszcze jakaś inna dodatkowa?

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W quattro są dwa baki, w każdym pływak ale jedna pompa, po stronie pasażera, potem filtr w okolicach prawego tylnego koła...

A co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto nie zapala,jakby nie dostawało paliwa... wyglada na to ze pompa umarla bo nie bzyczy przy właczaniu zapłonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdejmij okrągły dekiel pod kanapą po stronie pasażera i niech Ci ktoś przekręci stacyjkę, będziesz pewien czy działa, najlepiej przy zdjętym wężyku. W razie wymiany pamiętaj ze w quattro jest inna pompa niż w ośce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam, mam FWD, i coś się stało że wskaźnik od ilości paliwa nie chce się podnieść, auto zatankowane ::)

Zdejmowałem kanapę, widziałem dwa czarne dekle, ale po ich odkręceniu nie ujrzałem pompy :kwasny:, czyż by znajdowała się w bagażniku pod plastikami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdejmij okrągły dekiel pod kanapą po stronie pasażera i niech Ci ktoś przekręci stacyjkę, będziesz pewien czy działa, najlepiej przy zdjętym wężyku. W razie wymiany pamiętaj ze w quattro jest inna pompa niż w ośce

dzis rano auto zapaliło normalnie, bez żadnego problemu... nie wiem o co chodzi... może coś się przytkało albo... jakieś pomysły o co kaman??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było. Pompa kilka razy mi się zacięła, auto nie chciało zapalić, ale później zapaliło, aż w końcu padła. Kupiłem nową pompke (sam silniczek pompki), włożyłem i działa. Ale z ciekawości poszedłem jeszcze raz z tą starą do akumulatora żeby ją podpiąć na krótko, bo byłem ciekawy czy ruszy i o dziwo działała :doh: ale nowa pompa chodzi do dziś i nie mam problemu. A stara raz działała, a raz nie, po prostu zacinała się i tyle, nie wiem dlaczego. W każdym razie teraz z nową nie mam problemów i nie musze się martwić czy auto zapali tym razem czy nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie wymień sobie filtr paliwa, parę groszy a już nie jeden się przekonał że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy avf ma pompę paliwa zintegrowaną z czujnikiem czy też są to dwa oddzielne elementy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma oddzielnie, po stronie pasażera jest pompa z pływakiem, a po stronie kierowcy sam pływak, oczywiście mowa o quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...