Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie dla żony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacznę od tego, że w sobotę (24.05.2014) wstępuje w sakramentalny związek bla bla bla:decayed: Moja przyszła żona obecnie jest podciągnięta pod ubezpieczenie swojej mamy, teraz studiuje i dalej korzysta z jej ubezpieczenia, ja jak narazie mam swoje ubezpieczenie szkolne (do września 2014) no i ona męczy mnie żebym znalazł pracę w której potencjalny pracodawca mnie zarejestruje:decayed: i wtedy ona będzie korzystać z mojego ubezpieczenia. Ale że to są moje ostatnie "wakacje":facepalm: to chce trochę odpocząć i nastawić się psychicznie na pójście do pracy:grin: Z tego co mi mówiła to po śłubie nie będzie mogła już korzystać z ubezpieczenia mamy, no i moje pytanie, co dalej? Ubezpieczenia w szkole sobie nie wykupowała, gdyż była i jest ubezpieczona u swojej mamy, ale z tego co mi mówiła, to po ślubie nie będzie mogła już korzystać z tego ubezpieczenia i musimy szukać czegoś nowego, ma się dowiedzieć jak to jest u niej w szkole z ubezpieczeniem lub ew. szukać jakiegoś indywidualnego ubezpieczenia. Jeśli ktoś się orientuje jak najkorzystniej wyjść z tej sytuacji to proszę o pomoc:wink: A jest to ważne, gdyż spodziewamy się syna :banan: ma się urodzić 17 września, także chodzi tu też o ubezpieczenie dla niego:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykup ubezpieczenie indywidualnie skoro nie pracujesz legalnie :decayed:

Coś koło 50+ PLN Obejmuje Ciebie, żonę oraz dzieci, kumpel ma coś takiego tylko już nie pamiętam w czym :facepalm:

Możesz również ubezpieczyć się w "bezrobociu" lecz będzie obejmować to tylko Ciebie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na bezrobocie mogę się zarejestrować dopiero w październiku, jak skończy mi się ubezpieczenie szkolne:kwasny:

---------- Post dopisany 26-05-2014 at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany 22-05-2014 at 20:24 ----------

Orientuje się ktoś jeszcze w temacie? Podpowie ktoś coś?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale na bezrobocie mogę się zarejestrować dopiero w październiku, jak skończy mi się ubezpieczenie szkolne:kwasny:

---------- Post dopisany 26-05-2014 at 15:14 ---------- Poprzedni post napisany 22-05-2014 at 20:24 ----------

Orientuje się ktoś jeszcze w temacie? Podpowie ktoś coś?:wink:

Mylisz się, zarejestrować się możesz zaraz po ukończeniu szkoły.

Możesz sobie wykupić tzw ubezpieczenie życiowe. Jest to ubezpieczenie grupowe otwarte - czyli możesz do niego przystąpić i płacić składki miesięczne - kwota zależy od opcji którą wybierzesz. Tak czy inaczej to nie jest ubezpieczenie o którym myślisz. Ubezpieczenie na którym Ci zależy z tego co zrozumiałem tzn zdrowotne jest opłacane tylko i wyłącznie przez: Ciebie (jeśli masz własną działalność), Twojego pracodawcę (jeśli jesteś zatrudniony) lub urząd pracy- jeśli jesteś na bezrobociu. Chyba, że masz 1 lub 2 grupę inwalidzką wtedy możesz mieć przy sobie ubezpieczoną żonę. Twoja przyszła żona obecnie jest ubezpieczona przez Państwo jeśli jest na studiach dziennych. Są ubezpieczenia i ubezpieczenia. Także nie wrzucajcie wszystkiego do jednego wora. Dopóki Twoja narzeczona/żona studiuje to jest ubezpieczona. I nie wiem jakie ubezpieczenie "ma przy mamie i nie będzie mieć" ale na pewno nie ma ono związku z ubezpieczeniem zdrowotnym które zapewnia jej świadczenia Polskiego NFZ itd. Jeśli ma jakieś "ubezpieczenie przy mamie" to jest to ubezpieczenie dodatkowe która ma Twoja przyszła teściowa i ono obejmuje w wymienionych przez OWU sytuacjach również Twoją narzeczoną. Swoją drogą pierwsze słyszę, żeby tego rodzaju ubezpieczenie (gdzie chroniona jest córka przez matkę) przestało obowiązywać przez zmianę stanu cywilnego córki. Bo co ma piernik do wiatraka? Twoja narzeczona stając się Twoją żoną nadal jest córką swojej matki - chyba logiczne nie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...