Skocz do zawartości
IGNOROWANY

QUATTRO b5 vs b6


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Która skrzynia biegów będzie lepsza i dla czego a4b5 (1.9tdi AFN ) quattro 5 biegów vs a4b6 (1.9tdi AVF ) quattro 6 biegów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj bo niewiadomo o co ci chodzi...pod jakim wzgledem lepsza?pamietaj ze to 2 rozne auta z 2 roznymi silnikami mimo ze oba to 1.9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy że porównuje obie skrzynie w jednym aucie a4b6 i która by się lepiej sprawdziła pod kątem przyspieszenia do 100km/h ? Inaczej z którą skrzynią auto miałoby lepsze czasy ? A może jest bardziej efektywna skrzynia która podpasywałaby do 1.9 tdi?

Mi się wydaję że ta 6 biegowa ma chyba zbyt krótkie przełożenia w stosunku do 5 biegowej... ale to są moje takie odczucia które mogą być błędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do etki i zobacz jakie maja przelozenia wydaje mi sie ze beda zblizone jak nie takie same...tyle ze skrzynia 6 ma nadbieg i bedzie uzyskiwala duze predkosci przy nizszych obrotach mowie tu juz o biegu 5 i 6 w skrzyniach....czasy beda te same wkladajac 6 biegow do b5,moze troche gorsze ze wzgledu na troche wieksza mase...jak chcesz do b5 6b.to szukaj skrzyn z a4 b5 2.5 v6 lub a4 b6...opisy sa na forum co,jak i gdzie zrobic zeby bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ale coś mi śmierdzi ze 6 bieg nie jest nadbiegiem... mam takie odczucie ze 1 i 2 są krótsze ( nie wiele ale jednak) niż w skrzyni 5 biegowej, dopiero 3 bieg jest w miarę długi.... a co do skrzyń 2.5 v6 to są one dłuższe od skrzyń z 1.9?

Ja wiem że są informacje na temat przełożeń ale powiem szczerze, nie znam się nad tym i nie wiem jak te dane zinterpretować w tym problem...

Szukam po prostu skrzyni z jak najdłuższymi przełożeniami w wersji quattro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...