Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylne głośniki


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Witka

W moim kombiaku ktoś zmieniał seryjne radio na jakąś tandetę. Włożyłem tam z powrotem concerta ale tył nie grał ... mam z przodu tylko 2 wtyczki jedna A. zasilanie i B. Głośniki. Więc gra mi przód średnie plus gwizdki. Rozebrałem drzwi i okazało się ze w tylnych drzwiach mam głośniki ale nie idą do nich kable :kox: tylko taki jeden cienki wtyk (to chyba zwrotnica czy cuś :embarrassed:) plusa i minusa niet. W bagarku wzmacniacza nie ma .. i okablowania do wzmacniacza również brak. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi ....

Rozumiem że jak pociągnę kable od złącza C-1 w radiu do tylnych głośników to będzie działać ... ale chyba będzie z tym trochę roboty :kwasny: może ktoś to już robił ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Mam to samo

Problem w tym, że Concert o ile się nie mylę jest 2 kanałowy i jak chcesz podpiąć tylne głośniki do radia to trzeba troszkę inaczej. Bardzo często radzą zamontować również wzmacniacz, aby one odpowiednio brzmiały.

Ale nie bede sie rozpisywał...

użyj :szukaj: i wszystko znajdziesz, temat wielokrotnie wałkowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja miałem to samo . :kox: Miałeem inne radio i grał przód i tył a po zmianie na koncerta tył zamilkł. Mam tylko dwie kostki Iso. Z kostek iso grają tylko przody a pod tył muszą być kostki miniiso i aktywny wzmacniacz. Ja dziś kupiłem przejściówke z miniiso na czincze, przewody czincze, przewód zasilający, podstawe pod bezpiecznik do zasilania i sam wzmacniacz i teraz tylko to zamontować. Trudno było znaleść przejściówke miniiso=czincz ale już jest. :gwizdanie: Mam ochote robić fotki przy montażu więc może się ukaże w dziale Warsztat-zrób to sam. sorki za błedy typu "czincz" :tongue4:

Fotki odzwierciedlą i rozjaśnią me słowa. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyle że ja po prostu nie mam kabli mini iso w przednim panelu za radiem a mam głośniki z tyłu .. sorki ale w tym temacie jestem zielony :sick3:. Czytałem inne posty ale koledzy zazwyczaj mieli poprowadzone kable do głośników. Możliwe że ja też mam ... czy ten wtyk który jet w głośniku taki niebieski to do zwrotnicy czy czegoś takiego bo do standartowych styków głośnikowych z tyłu nic nie mam podpięte i nie mam wolnych kabli również w bagażniku na ew. wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

W moim kombiaku ktoś zmieniał seryjne radio na jakąś tandetę. Włożyłem tam z powrotem concerta ale tył nie grał ... mam z przodu tylko 2 wtyczki jedna A. zasilanie i B. Głośniki. Więc gra mi przód średnie plus gwizdki. Rozebrałem drzwi i okazało się ze w tylnych drzwiach mam głośniki ale nie idą do nich kable :kox: tylko taki jeden cienki wtyk (to chyba zwrotnica czy cuś :embarrassed:) plusa i minusa niet. W bagarku wzmacniacza nie ma .. i okablowania do wzmacniacza również brak. Ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi ....

Rozumiem że jak pociągnę kable od złącza C-1 w radiu do tylnych głośników to będzie działać ... ale chyba będzie z tym trochę roboty :kwasny: może ktoś to już robił ??

A czy głośniki z tyłu grały Ci na tym nieorginalnym radiu??

Kostka mini iso podaje jedynie sygnał który musi zostać wzmocniony nie wiem jak w avantach ale w sedanach przy lewym głośniku w tylnej półce znajduje się wzmacniacz który napędza tył

Jeśli masz tylne głośniki to musiałeś też mieć kostki mini iso zajrzyj głębiej czy przypadkiem poprzedni właściciel jej tam nie upchnął no chyba że zlikwidował ori instalacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieoryginalne radio nie grało jak kupowałem auto ... potem okazało się że to była jedynie zaślepka a nie radio bo bebechy wyglądały jak by je ktoś z kopa traktował. Demontować ori instalację to bym raczej nikogo nie podejrzewał .. chyba za dużo z tym roboty, nawet jeśli to tnie się kable i tyle. Eeech chyba po prostu pojawię się w przyszłym tygodniu na spocie :> i może ktoś mądrzejszy rzuci na to okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest temat podobny, nie będę zakładał nowego, nigdzie tego nie znalazłem, więc mam pytanie czy ktoś kupił taki moduł:

http://www.allegro.pl/item432548861_modul_audi_na_tylnie_glosniki_mini_iso.html

i to rozwiązało jego problem z niegrającymi tylnymi głośnikami, podam że ja wymieniłem chorusa na radyjko SONY CDX-GT620U, no i oczywiście nie grają mi tyle głośniki w moim Audi A 4 Avant z 2000 r. i z oryginalnej instalacji pozostała mi jedna kostka, na którą nie znalazłem miejsca w kości ISO radia sony. Mam jeszcze pytanie czy może tańsze produkty rozwiążą mój problem:

http://www.allegro.pl/item431127235_adapter_audi_vw_gniazdo_mini_iso_2_wyjscia_f_vat.html

http://www.allegro.pl/item414940604_ce_gniazdo_mini_iso_2xrca_21180.html

Za pomoc serdecznie dziękuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale "Warsztat-zrób to sam" jest mój szczegółowy opis jak ja to obszedłem :wink4:

Więc jak widzisz to jest jeszcze inaczej niż u Ciebie grzes1150

Wczoraj grzebałem i im więcej szukam tym niej znajduje :kox:

1. W Radiu Concert I mam wtyk ISO ze wszystkim 8 kabelkami 4 z nich to przód który po podłączeniu gra i cztery z nich to chyba powninien być tył, jednak po zmostkowaniu/przepięciu kabli zamiast przodu nie gra :co:

2. W Tylnuch dzwiach mam głośniki podłączone ori wtyczką kable szaro-żółty i szary. :no4:

3. W bagarku AVANT nie mam żadnych wolnych kabli, pod które mógł być podpięty ori wzmacniacz. Jęśli ktoś ma ori instalację czy może przesłać mi jakie kable tam idą do bagażnika ....

Ogólnie to już zaczyna przypominać czeski film ... :rant:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat,

Czy wie ktoś gdzie jest 2 koniec tych kabelków szaro-żółty i szary co są przy głośnikach w tylnych drzwiach?

u mnie w Avancie w lewym schowku jest wtyk do którego dochodzą kable z wtyku miniISO(żółtego) ale niema tam powrotu na te kabelki szary i żółto szary.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... o to też chciałem spytać ... infernox napisz jakie kable idą u Ciebie do wtyczki ISO w bagażniku.

Ktoś ogarnia tą oryginalną instalację .. czy pozostaje mi puszczenie nowych kabli do ori radia ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wtyku miniISO(zóltego) wychodzą 4 przewody

- 1 fioletowy

- 1 żółty

- 2 białe (jeden to podobno wspólna masa sygnału liniowego a drugi to sterowania wzmacniacza )

do kostki z tłu trafia w sumie 10 przewodów,

4 wyżej wymienione i dodatkowo :

- brązowy(gruby) - pewnie prądowy jeszcze nie sprawdziłem

- brązowo-czarny (powrót na głośnik +/-, L/P jeszcze nie obadałem)

- czerwono-brązowy (powrót na głośnik +/-, L/P jeszcze nie obadałem)

- czerwono-zielony (powrót na głośnik +/-, L/P jeszcze nie obadałem)

- niebiesko-zielony (powrót na głośnik +/-, L/P jeszcze nie obadałem)

- niebiesko-czerwony(gruby) - pewnie prądowy jeszcze nie sprawdziłem

jeśli chodzi o to gdzie trafiają te przewody do głośników to już wiem ze w gumie łączącej tylne drzwi oraz słupek jest złącze do którego z jednej strony podpięte są te z tej kostki co mam w bagażniku a z drugiej przynajmniej u mnie wychodzą przewody żółto-szary i szary

nie znam się ale może miałeś radio które bez wzmacniacza obsługiwało 4 kanały i właśnie w tej gumie masz podpięte kable idące z pod radia

jak coś jeszcze rozkminie podłączając jutro tył pod radio to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...