Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ze zmieniarką , laser ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że nagle zmieniarka odmówiła posłuszeństwa.Działa normalnie, wyłączyłem radio i już nie ruszyła, normalnie zmienia płyty, nie wyskakuje żaden błąd a nie gra. Zajrzałem do bagażnika i wydaje mi sie, że powinno być coś słychac a tam totalna cisza.Zmieniarka to ori 6-cio płytówka. Myślę, o czyszczeniu lasera, da to coś, czy odpuścić sobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo możliwe że laser padł lub elektronika lasera lub co kolwiek innego. Proponuję prawdzić połączenia i podpiąć vag może coś powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser słyszę,że coś tam miesza, ale nie słyszę,żeby kręciła się płyta. Jutro spróbuje wyczyścic laser a jak nie to trzeba będzie poszukać innej :kwasny:

---------- Post dopisany 31-05-2014 at 09:03 ---------- Poprzedni post napisany 30-05-2014 at 22:04 ----------

Laser wyczyszczony i jest tak jak podejrzewałem, wszystko działa poza obracaniem się płyty.Jak była zdjęta obudowa i trzymałem ja " do góry nogami" to kilka razy ruszyła ale normalnie nie działa. A na wyświetlaczu mam error :kwasny:

---------- Post dopisany at 09:06 ---------- Poprzedni post napisany at 09:03 ----------

Teraz pytanie do znawców tematu, musze kupić oryginalną audi czy ruszy każda z wtyczką na 13 pinów?

---------- Post dopisany 01-06-2014 at 12:54 ---------- Poprzedni post napisany 31-05-2014 at 09:06 ----------

Czy takie coś mi ruszy? Zmieniarka Panasonic z Audi A4 B5 Zduńska Wola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic DP601, DP610, DP801 oraz DP810.DP600EN te lub ori a4

---------- Post dopisany at 14:01 ---------- Poprzedni post napisany at 13:59 ----------

ta powinna smigac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno pytanie, która jest lepsza. Panasonic czy n/n audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć ale ori to ori ale jak trafisz na kiepski egzemplarz to i ori polegnie obie zmieniarki są produkcji panasonic lub jak kto woli made in japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie moja stara, poległa, jest made in japan ale producent nie był łaskaw się podpisac, z tąd moje pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sprawdziłeś czy płyta obraca się swobodnie na silniku ? Może problem jest mechaniczny.

1. Panasonica to trzeba wiedzieć jak zmodyfikować by zadziałał a Audi.

2. Lasery w tych zmieniarkach nie padają z dnia na dzień, zazwyczaj zaczyna się od przerywania dźwięku na dziurach.

3. O ile nie ma syfu sypiącego się ze środka zmieniarki, to w tych zmieniarkach czyszczenie lasera i jego regulacja, niewiele pomaga, ale nie zaszkodzi zrobić.

4. Jest możliwość wymiany lasera w tych zmieniarkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem, płyta kręci się lekko, nic jej nie blokuje. Dźwięk nie przerywał, no chyba, że jakaś dziura była ale to chyba normalne, w środku czysto, zawsze zmieniarka była zamknięta, po czyszczeniu lasera nie pomogło.

A jeżeli chodzi o Panasonica, to czy ten z aukcji wyżej nie zadziała? Siedzi w audi więc chyba powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ta zmieniarka ma zrobioną odpowiednią modyfikację i będzie działać ale ta modyfikacja może być także zrobiona na kablu a nie w samej zmieniarce.

Najpierw ustal z właścicielem jak ona się znalazła w tym aucie i jake ma gniazdo, bo oryginalnie gniazdo jest inne niż 13pin.

Moja rada poszukaj oryginalnej zmieniarki, ominiesz ewentualne kłopoty z kompatybilnością wtyczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie zrobiłem, znalazłem ori, pojechałem, sprawdziłem na miejscu i po problemie. Starej nie mam zamiaru naprawiać, no chyba że ktoś podrzuci jakiś pomysł. Puki co do sprzedania mam kasete na płyty a temat do zamknięcia. Dzięki wszystkim za pomoc:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...