Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka silnika, kontrolka świecy i DPF


gagol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj gdy wyjeżdżałem z pracy oświeciła mi się kontrolka silnika, kontrolka świecy (sprężynka) zaczęła migać oraz wyświetliło DPF. Samochód przeszedł w tryb awaryjny.

Po przyjeździe do domu i przeczytaniu paru wątków postanowiłem wskoczyć na S-kę i spróbować wypalić filtr. Już w trakcie jazdy na "S" utrzymywałem obroty na 2300 i po 5 km "sprężynka "zgasła a po 15 km zgasł filtr DPF-( kontrolka silnika świeciła dalej). Po wjechaniu na "S" zrobiłem jeszcze jakieś 40 km w jedna i 40 km w drugą stronę- (kontrolki bez zmian). Po wjechaniu do miasta gdy obroty zeszły poniżej 1600, znów zaświecił się DPF, a następnie "sprężynka" i auto znowu weszło w tryb awaryjny. Wyrównałem obroty na 2300 i znowu po ok 3-5 km wyłączył się tryb awaryjny , a po ok 10 km zniknął DPF, ale dalej świeciła się kontrolka silnika. Dojechałem do przejazdu kolejowego gdzie musiałem chwilę zejść z obrotów (parę Tirów z przodu) i sytuacja znów się powtórzyła. W poniedziałek jadę do diagnosty, ale jestem ciekaw waszej opinii.

Dodam jeszcze, że ok. miesiąca wstecz podniosłem programowo moc z 143 na 170 KM 350 NM.

Po napisaniu tego posta musiałem wyskoczyć do pobliskiego miasteczka, postanowiłem przy okazji jeszcze raz ustawić się na 2300 obrotów i po przejechaniu 10 km wszystkie kontrolki zgasły :mysli:

Na razie jest ok. zobaczymy co powie diagnosta.

Ten sam temat umieściłem w dziale Silniki Diesla (ten tutaj, znalazł się chyba przez pomyłkę) proszę admina o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...