Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Montaż wzmacniacza pod tylne głośniki przy radiu Concert- fotki.


grzes1150

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczeło się od zmiany radia na ori i przestał grać tył.

Trzeba było zakupić wzmacniacz, przejściówke z miniiso na czincz, przewody czincz oraz przewody zasilające.

Trudno było zdobyć przejściówke zaznaczoną na zdjęciu:

fe8e3ada68334a11.jpg

Następnie zabrałem się za dorabianie wtyczek do głośników:

9f80be3232e810fb.jpg

Krokiem następnym było podpięcie głośników (pamiętajcie o biegunach + i -):

2e7ee820a48429a0.jpg

Po lewj stronie za tapicerką podłanczamy mase wzmacniacza (jest tam też masa od parktronika):

fdc530e8d476e4a8.jpg

Następnie zasilanie (stały + z pod deski rozdzielczej):

e74c32f04ae89ef1.jpg

Tutaj widać gdzie podłączyłem przwód pod + (ten z niebieską koszulką):

322e47d106907c9f.jpg

Dla pełnego bezpieczeństwa na przewodzie zasilającym wlutowałem podstawe pod bezpiecznik:

81bf47d0cf83dc09.jpg

Terza treba wyjąć radio żeby od tej strony przepuścić przwody cincz do wzmacniacza (użyłem tutaj takich kluczyków):

10b85ada21e1b556.jpg

Podpinamy czincze pod wmacniacz:

fe5cce83a0016c96.jpg

i cienki niebieski przewód o oznaczeniem REM załanczający wmacniacz:

42aee303a3135b67.jpg

Wpinamy się przez przejściówke do radia (łączymy dwa niebieskie kabelki ze sobą) i już gra jak ta lala :naughty:

a34979b54aa5c537.jpg

Zostało nam tylko złożyć wszystkie plastiki. Przewody od radia i zasilanie zostały puszczone pod listwami progowymi.

A... oto nażędzia użyte do całego zabiegu:

311df21fe48d8acc.jpg

Wzmacniacz całkiem nieźle napędza głośniki 1/3 swej mocy więc może w przyszłości jeszcze jakaś skrzynia basowa z głośnikiem dwócewkowym??? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Co to za wzmacniacz?

I czemu nie puściłeś zasilania prosto z akumulatora?

No i czy nie lepiej było zastosować lepszy kabel zasilający, bo ten u ciebie chyba nie jest zbyt gruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz 100W a kabel 5mm. przewodnika. Jeśli by to był wzmacniacz 350W lub więcej to wtedy przewód 8mm. I jeszcze po co bezpośrednio z akumulatora? Przecież te gróbe czerwone kable pod kierownicą idą bezpośrednio od aku. A tak pod maską ani w środku nic nie widać tylko w bagażniku jest wzmacniacz. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy do głośników tylnich prowadziłeś kable ?? czy miałeś je gdzieś po drodze ?? Ja w bagażniku AVANT nie mam żadnych kabli od głośników - jak było u Ciebie.

2. Ta brązow wtyczka ISo z tyłu radia ma 8 kabli ale w radiu są tylko 4 wtyki męskie do przednich głośników ... do czego są pozostałe 4 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W brązowej wtyczce są też kabelki do tylnych głośników ale to radio z tego wyjścia obsługuje tylko przód i ja odciołem z tyłu pod półką tylko same wtyczki i przylutowałem je pod swoje grubsze dwóżyłowe kable i podpiołem je pod wzmacniacz. Na drógim zdjęciu widać odciętą wtyczke przylutowaną do przewodu. Acha... i ja nie mam Avanta. :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też nie do końca bo jak zamieniłem wtyki w brązowej wtyczce ze skrajnych na środkowe powinien zagrać tył zamiast przodu a tu cisza panie .....

Ja w bagarku seryjnie powinienem mieć wzmacniacz więc i powinny iść do niego kable a w bagarku nie mam ani jednego wolnego kabla, za to w drzwiach są głośniki i są poprowadzone od nich kabelki ori. Tyle że idą nie wiadomo którędy i nie wiadomo gdzie.

Ha i tu właśnie jest największa zagwostka .. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno- u mnie jak by tak było jak u ciebie to bym puścił całą instalacje na nowo i 100% grało by jak ta lala!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym się skończy ... ale nie lubię takich nierozwiązanych kwestii ... nawet szukałem po wiązkach z suwmiarką tych pier....ch kabli i nic ;(

______________________________________________________________________________________________________________________

No dobra kupiłem już wszystko co potrzeba, tyle ze dostałem wzmacniacz 400W - 2x45 RMS, mam nadzieje że ori głośniki na tym zagrają i mam jeszcze 2 pytania.

1. Którędy przez ściankę grodziową do akumulatora poprowadzić przewod (już znalazłem :>)y ew. gdzie pod kierownicą (jak się tam najlepiej dostać)

2. Jak zdemontować plastiki ze środkowych słupków żeby dostać sie do wiązek prowadzących do drzwi tylnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze po co bezpośrednio z akumulatora? Przecież te gróbe czerwone kable pod kierownicą idą bezpośrednio od aku.

dostałeś się tam od strony maski(Komputer)? czy od środka-jeśli tak to w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w obudowie komputera miałem miejsce na przeprowadzenie kabla - taki gumowy element i potem obok kompa do dziury .. trzeba zdjąć plastik pod kolumną kierownicy i wszystko będzie widać :good:

A tak w ogóle to położyłem kable po całości jedną stroną sygnał, drugą zasilanie i gra pięknie ... polecam JENSEN APOLLO bardzo tanie rozwiązanie a jakość na prawdę dobra. Porównywałem z innymi popularnymi wzmacniaczami i porównania nie ma .. czysty dźwięk dynamiczny miękki bass na razie na seryjnych głośnikach :> przez przypadek kolega włożył mi voicecrafta teoretycznie 2x mocniejszego ... no i efekt był taki że rzeczywiście głośno łomotał .. ale jakość dźwięku :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...