Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z cewka na 2 cylindrze

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam otoz niedawno ktoregos pieknego dnia stopila mi sie cewka na 2 cylindrze:).Cale szczescie ze 10 km od domu :).Autem zaczelo szarpac i wyskoczyl

pobrane.jpg

Pare dni minelo i wsadzilem uzywana cewke o tych samych numerach przy okazji wymienilem wtyczke na nowa.Skasowalem bledy,Pojezdzilem chwile i dalej to samo.Szarpie autem i wyskakuja bledy:

17766 cewka sterownik zaplonu cylinder 2 -przerwa obwod przerwany

16684 Losowe wypadanie zaplonow zbyt mala opornosc

16686 brak zaplonu cylinder 2 zbyt mala opornosc

17767 cewka zaplonowa zwarcie do plusa na 2 cylindrze

chodzi na 3 gary.To moze swiece tez wymienic ???????Poradzicie cos????????

Opublikowano

Zamień cewkę, a potem świece z drugiego cylindra na inny i sprawdź czy wraz z nimi błąd przeniesie się na inny cylinder.

Opublikowano
  • Autor

Galetto tak nie mozna robic ponoc pala sie cewki na podmianke.Trzeba najpierw zobaczyc wiazke lub swiece.

Przed chwila zrobilem tak zmienilem swiece ta na 2 cylindrze.Mialem akurat stare 4 bo wymienialem jakis czas temu.Pojezdzilem pare km i wszystko ok ,sprawdzilem bledy i nic nie wyskakuje.Czyzby swieca sie uszkodzila?????

Zauwazylem tez ze tam mam olej gdzie sie wkreca swiece.To uszczelka puszcza pod klawiatura tak mi sie wydaje bo od strony komory spalania i gwintu nie bylo .

Opublikowano
Galetto tak nie mozna robic ponoc pala sie cewki na podmianke.

Trzeba najpierw zobaczyc wiazke lub swiece.

Jak nie wolno to się robi szybko. ;)

Zauwazylem tez ze tam mam olej gdzie sie wkreca swiece.To uszczelka puszcza pod klawiatura tak mi sie wydaje bo od strony komory spalania i gwintu nie bylo .

Uszczelkę trzeba wymienić. Może nie tyle, że się uszkodziła świeca tylko pływała w oleju i stąd wypadający zapłon.

Opublikowano
  • Autor

Nom pojezdze troche jutro i zobaczymy .......

U brata w b5 wymienialem uszczelke pod klawiatura i tam doslownie swiece plywaly w oleju i nic nie szarpal przynajmniej nie bylo czuc ze z autem cos sie dzieje............ ale po wymianie jest roznica auto jakby sie lepiej zbieralo :)

---------- Post dopisany 08-06-2014 at 13:44 ---------- Poprzedni post napisany 07-06-2014 at 22:22 ----------

Cewka ponownie spalona ..........

Opublikowano

A ja Ci Tomek powiem tak: miałem ostatnio problem z wypadaniem zapłonu na drugim cylindrze. Z początku nie wiedziałem do końca o co chodzi ale ostatnio wymieniłem świece na nówki sztuki. przez jakiś czas było dobrze ale po pewnym czasie pojawiły się wyżej wymienione problemy to pomyślałem o awarii którejś z cewek zapłonowych. |Co się okazało = pozamieniałem cewki na cylindrach i auto zachowywało się normalnie. Zbyt długo to jednak nie trwało bo po jakimś czasie zaświecił się check engine auto zaczęło wpadać w wibracje i odczuwalna była praca silnika na 3 cylindrach. Podpiąłem auto pod kompa - wyskoczył błąd na 2 cylindrach ale to przez to moje przemieszanie. Jak wykasowałem błędy i poczekałem na to kiedy awaria sie odezwie wszystko stało się jasne - wiedziałem co jest przewidziane dla nas wszystkich.

Opublikowano
  • Autor
A ja Ci Tomek powiem tak: miałem ostatnio problem z wypadaniem zapłonu na drugim cylindrze. Z początku nie wiedziałem do końca o co chodzi ale ostatnio wymieniłem świece na nówki sztuki. przez jakiś czas było dobrze ale po pewnym czasie pojawiły się wyżej wymienione problemy to pomyślałem o awarii którejś z cewek zapłonowych. |Co się okazało = pozamieniałem cewki na cylindrach i auto zachowywało się normalnie. Zbyt długo to jednak nie trwało bo po jakimś czasie zaświecił się check engine auto zaczęło wpadać w wibracje i odczuwalna była praca silnika na 3 cylindrach. Podpiąłem auto pod kompa - wyskoczył błąd na 2 cylindrach ale to przez to moje przemieszanie. Jak wykasowałem błędy i poczekałem na to kiedy awaria sie odezwie wszystko stało się jasne - wiedziałem co jest przewidziane dla nas wszystkich.

A co takiego jest przewidziane............... :)

Wymiana auta??:decayed:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

hary2 nie ma kasy na b8 ;..........................:) trzeba b6 "stara " zrobic aktualnie auto u elektryka .Coraz gorzej z nim slabo odpala, chodzi na 3 gary,smierdzi paliwem,i caly czas zwarcie do masy 2 cylinder i brak zaplonu , obwod przerwany 2 cylinder.Prawdopodobnie instalacja gazowa zobaczymy.......... Jest gdzies pi...a na wiazce na chlopski rozum:) tak sie zrazilem do instalki bym pojechal do chlopakow do nowej soli gdzie montowali instalke bo na gwarancji ale ciagnac go na lince 35 km :facepalm: chyba ze laweta..............

---------- Post dopisany 03-07-2014 at 16:58 ---------- Poprzedni post napisany 23-06-2014 at 16:57 ----------

Temat rozwiazany z moim elektromech. nie chcial sie przyznac co to byla za przyczyna......:) Ale radze wszystkim co beda mieli takie objawy zeby nie wymieniac pol samochodu............Ja wymienilem tylko cewke.......

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.