Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Domykanie lusterek ??


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mysle ze nie ja pierwszy zastanawiam sie nad mozliwoscia podpiecia skladanych elektrycznie lusterek pod alarm. Po bezproblemowym podlaczeniu alarmu sterujacego domykaniem szyb, pomyslalem sobie ze przydalo by sie by lusterka tez sie skladaly jak zamykamy auto :good:

Czy ktos z a4 maniakow o tym pomyslal? Nie wiem jak ugryzc temat a elektrykiem/elektronikiem fachowym nie jestem. Hmm zapewne trzeba znalezc kabelek lub miejsce gdzie trzeba podac sygnal (no wlasnie plus czy minus) o odpowiedniej dlugosci i podlaczyc do niego jakis prosty przekaznik ktory poda impuls na dane lusterko o odpowiedniej dlugosci (wydaje mi sie ze lewe sklada sie troche dluzej niz prawe..) a do przekaznika odpowiedno poprowadzic kabel z sygnalem otwierania i zamykania z alarmu do CZ, tak gdy sterownik daje impuls zamkniecia zamka jednoczesnie daje impuls na przekaznik i ten puszcza sygnal zamkniecia, a przy otwieraniu na odwrot :mysli:

pzdr :hi: [br]Dopisany: 03 Wrzesień 2008, 21:33_________________________________________________naprawde nikt nic? nikt nad tym nie pokombinowal? nikomu nie wydaje sie to przydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydatne tak!!

Ale nic mi na ten temat nie wiadomo, wiec tylko sledze ten watek czy ktos juz tego tematu nie gryzl i czegos nie podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest trochę roboty ale do wykonania, kabel to jest mały pikuś muszą być w lusterkach silniczki im pare innych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli sytuację kiedy mam już silniczki. Lusterka mogę sobie złożyć przyciskiem przy klamce. A teraz jest temat, aby wpiąc się w instalacje tak, aby przy włączeniu/uzbrojeniu alarmu lusterka się same składały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na myśli sytuację kiedy mam już silniczki. Lusterka mogę sobie złożyć przyciskiem przy klamce. A teraz jest temat, aby wpiąc się w instalacje tak, aby przy włączeniu/uzbrojeniu alarmu lusterka się same składały.

o to to ja mam to samo :good:

pstrykne se z pilota zamkne szyby auto a lusterek nie bo zapomnialem poki mialem klucz w stacyjce, wiec se lece znowu do auta przekrecam i domykam :thumbdown:

bo szkoda zeby mi uszy odstawaly jak moge se zlozyc, a przydalo by sie z pilota to razem z domykaniem zrobic :good: :good: :good::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie był chyba jeszcze przerabiany, ale wydaje mi się, że najlepiej to było by sprawdziź wpinając się w wiązkę przewodów lusterka i pomierzyć napięcia.

Wydaje mi się, ze tak jak w przypadku centralnego, sterowanie jest masą.

Najlepiej zabrać miernik i pomierzyć co i jak gdy składają się lusterka.

P.S.

Nie wiem czy uda się to w prosty sposób wykonać takie składanie lusterek - jeżeli można je składać tylko gdy kluczyk jest w stacyjce. Szyby jeszcze jakiś czas po wyjęciu kluczyka działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nie był chyba jeszcze przerabiany, ale wydaje mi się, że najlepiej to było by sprawdziź wpinając się w wiązkę przewodów lusterka i pomierzyć napięcia.

Wydaje mi się, ze tak jak w przypadku centralnego, sterowanie jest masą.

Najlepiej zabrać miernik i pomierzyć co i jak gdy składają się lusterka.

P.S.

Nie wiem czy uda się to w prosty sposób wykonać takie składanie lusterek - jeżeli można je składać tylko gdy kluczyk jest w stacyjce. Szyby jeszcze jakiś czas po wyjęciu kluczyka działają.

mysle ze da sie, w moim poprzednim aucie nie mailem domykania szyb wiec zamontowalem domykacz i szyby domykalo bez kluczyka, a bez kluczyka nie moglem normalnie domknac szyb z przyciskow sterowania w drzwiach, wiem ze niektorzy zle podpinajc domykacz sprawiali ze szyby chodzily caly czas bez klucza z przyciskow w aucie, wiec da rade to obejsc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze da sie, w moim poprzednim aucie nie mailem domykania szyb wiec zamontowalem domykacz i szyby domykalo bez kluczyka, a bez kluczyka nie moglem normalnie domknac szyb z przyciskow sterowania w drzwiach, wiem ze niektorzy zle podpinajc domykacz sprawiali ze szyby chodzily caly czas bez klucza z przyciskow w aucie, wiec da rade to obejsc :good:

U mnie sterowanie szybami działa jeszcze przez jakieś 10min od momentu wyjęcia kluczyka ze stacyjki.

Natomiast z tego co wiem, przełączenie pokrętła od wybierania lusterek za L powoduje ich złożenie (oczywście jeżeli ma się elektryczne lusterka)

I nie mówiłem, ze się nie da, ale że trzeba by więcej pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...