Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczy, sałby na włączonej klimie


aiwer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyszły upały a z nimi kłopoty z klimą :/

Generalnie klima działa, fajnie chłodzi ale strasznie coś buczy (wentylator? sprężarka?).

Buczenie nasila się wraz ze wzrostem obrotów, buczy również na postoju gdy się włączy klimę. Co mogę sprawdzić "samodzielnie"?

Druga sprawa, stojąc w korku przy włączonej klimie co klika sekund ale nie zawsze mam takie jakby szarpnięcia (tylko przy włączonej klimie).

Jakieś sprzęgiełko do wymiany? Sprężarka?

Mam dwumas do wymiany ale to chyba ne przez to?

Trzecia sprawa to strasznie ciężko mu się rozpędzić, klima pochłania za dużo energii. Jak już się rozpędzi to jedzie ale ruszanie to katorga. Przygasa, tak jakby się coś zacierało. Bez klimy jest miodzio, z klimą - Fiat 126 :/

Miał ktoś może podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest kilka lat w rodzinie i wydaje mi się, że wcześniej tak nie buczał. Ewidentnie coś siada tylko pytanie co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Piszę tu żeby nie zakładać nowego teamtu. Mam podobny problem, tyle że nie występuje buczenie. Jak autko postoi całą noc, z rana jedzie elegancko, czy to z klimą czy bez. Problem pojawia się gdy silnik już się nagrzeje, zostawie auto powiedzmy na godzinkę, wsiadam, odpalam, włączam klimę no i wtedy kaplica... na jałowym biegu tak rzuca dosłownie autem, obroty szaleją gdzieś na zakresie 300-1000, czasami zgaśnie, i o ruszeniu nie ma mowy... czasami z kolei, nie ma takich szarpań, ale auto tak bardzo traci moc, że poczuc się można, jakbym pomylił gaz z hamulcem... wciskam do spodu, a on przez jakiś czas w ogole nie reaguje:( cały układ zapłonowy wymieniony, gazowników kilku odwiedziłem - twierdzą zgodnie że gaz jest ok (na benzynie też miewam taki wielki spadek mocy, jedynie tych szarpań nie ma). I to wszystko zdarza się gdy juz autem trochę pojeżdżę, natomiast z rana nigdy takich problemów nie ma. Silnik 1.6. Pomoże ktoś? Bo już mam dość wydawania kasy w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...