Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Korekta licznika


oshizo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pewnie dla wielu będę oszołomem, oszustem lub jeszcze gorzej, ale...

Otóż swoje Ałdi kupiłem 2 lata temu od Pana który pod presją przyznał się, że "cofnął" licznik o 20 tysięcy. Jestem w stanie w to uwierzyć bo po sprawdzając po VIN brakowało właśnie ok 20k km. Wtedy ta zmiana spowodowała 1 z przodu czyli 195000 a nie 215000. W sumie nieważne.

Obecnie na liczniku mam ~275000 km a powinno być ~ 295000 z czego (patrząc na stan mojego samochodu) jestem bardzo dumny :)

Jako, że posiadam to auto od jakiegoś czasu i zamierzam jeszcze sporo pojeździć wpadłem na genialny pomysł, żeby skorygować ten przebieg na + czyli zrobić tak jak powinno być. Jeszcze nikt mi nie powiedział, że dobrze robię ale trudno :)

Do rzeczy.. alledrogo szukanie, w końcu zakup K + CAN COMMANDER i.. lipa...

mimo świetnych instrukcji jakie przysyła sprzedający, mimo świetnych artykułów w sieci nt. korekcji licznika nie mogę tego ogarnąć...

Co ciekawe w golfie V mojego Taty działa bezproblemowo.

U mnie po wielu próbach porobiłem bałagan w ECU - musiałem przypisywać VIN do sterowników itp. -> nie chcę czegoś więcej popsuć..

Nie chciałbym aby uznano mnie za oszusta bo nim nie jestem i raczej nie proszę o jakieś instrukcje tutaj na forum odnośnie tego zabiegu ( a jeśli to możliwe pomoc na priv)

Ewentualnie, jeśli ktoś z Warszawy bawił się w takie rzeczy i za przysłowiowe piwo pomoże mi skorygować licznik o 20000 w górę to będę bardzo wdzięczny ... :)

P.S. Nie muszę nawet na to patrzeć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest taka. Nie podchodz nawet do licznikow rb4 z chinskimi kablami bo narobisz sobie tylko klopotow. Jak juz chcesz skorygowac przebieg to zleć to komus kto ma pojecie.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...