Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rurka łącząca turbinę i chłodniczkę oleju 1.8 T


zioleks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W mojej audiźnie pojawił się wyciek płynu chłodzącego. Otóż kapie z rurki łączącej chłodniczkę oleju i turbinę w miejscu z najtrudniejszym dostępem tj przy samej grodzi. Rurka ta jest chyba (zaobserwowane w lusterku) łączona właśnie na wysokości tej nieszczelności. Macie może schemat (koledzy w posiadaniu etki i nie tylko ) żeby dokładniej móc określić skąd cieknie? Muszę to dośledzić jak najszybciej bo płynu ubywa a układ chłodzenia jest bezciśnieniowy... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też był bym wdzięczny za jakieś zdjęcie lub schemat. U mnie też gdzieś z tyłu cieknie i właśnie nie jestem pewiem czy z tego plastikowego ktućca z czujnikiem temperatury czy z rurek (rurki są także mokre).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem w etce ( IFI :: Free services) poniższy schemat ( w obwódkach koncówki w moim przypadku). Nieszczelny przewód to "rurka olejowa zasilanie" 17 na schemacie nr 06B145771P... Dziwne że to co cieknie to olej... bo przypomina bardziej płyn. Ale może bezpośrednio z filtra jest "czysty"... także zmiana rurki mnie czeka...

6056c65673fb4671.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to zdecydowanie cieknie płyn chłodniczy (bo go ubywa).

Po analizie schematów układu chłodzenia dochodzę do wniosku że cieknie na 100% z tego krućca gdzie jest czujnik po mimo że go zmieniałem jakieś 6 miesięcy temu. Teraz kupie oryginał i zobaczymy czy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...