Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki router polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pytanie do obeznanych w temacie, jaki polecacie router do ok. 100zł, kończy mi się w końcu umowa na ten zakichany internet mobilny i potrzebuję zakupić router, będzie on pracował w sieci vectra co możecie mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie

TP-Link TL-WR841N

na allegro chodzą po około 60-70 zł

Prosta konfiguracja i wytrzymały sprzęt (korzystam z 4 różnych tej firmy i jeszcze się nie zawiodłem)

Poszukaj aukcji dedykowanej pod UPS lub VECTRĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z DSL ale ja przy ADSL i neostradzie używam Linksysa, poprzedni wytrzymał 6 lat i gdyby nie burza to śmigałby nadal. Teraz kolejny Linksys.

Wszędzie polecają te TPLink więc może być ok, ja zaufałem Linksysowi pomimo wyższej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra o ile wiem jest pod DSL czyli popularny kabel sieciowy(wtyk RJ45), ADSL to są wtyki telefoniczne (RJ11 lub 12) tak jak np. w Neostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Łukaszu, co chcesz osiągnąć? Masz już tą Vectrę podłączoną przez ten modem Cisco? Jeśli tak to :

Wg mnie chcesz mieć wifi w domu a masz modem kablowy Cisco. No to jeśli tak to potrzebujesz zwykłego routera DSL który będzie robił za punkt dostępowy a ten modem i tak musisz zostawić bo Vectra zapewne ma wtyki F - jak do satelity a nie skrętkę.

Kolega sadowiak Ci podał model Tp-linka, powinien się sprawdzić.

Jeśli nie to jakim kablem dostajesz internet do domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W napisał że net z kablówki,więc dostaje koncenteykiem.było by to istotne gdyby chciał modem zamienić na taki z wbudowanym routerem.wtedy trzeba zgłosić prawdopodobnie do operatora nowy mac.jak chce 2 urządzenia to ten tplink jak najbardziej starczy

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Rafał tak jak napisałeś mam taki wtyk jak przy satelicie, szukałem takich routerów aby móc zastąpić mój modem jednym urządzeniem spełniającym dwie funkcję tzn, routera wifi i modemu, ale nie bardzo mogę taki znaleźć dlatego pozostaje chyba mi podpiąć szeregowo dwa osobne urządzenia ten modem co mam i zakupić router DSL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem ;) Nie wiem czy są takie routery w ogóle u nas, które by miały f-kę na wejściu. Zobacz jeszcze co Vectra na temat dzielenia łącza ma do powiedzenia, czy można, czy masz jakiś zapis w umowie.

Nom, tak to powinno być, modem<--->router.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Router Tp-Link TL-WR1043ND - Ceny i opinie na Ceneo.pl

używam, polecam, chyba jedyny router w tym przedziale cenowym, który ma interface Gigabit'owy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...