Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1.8 ADR] Błędy mieszanki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam dzisiaj zauważyłem kolejny błąd mieszanki (taki standardowy- mixture adaptation bla bla - not reached). Sprawa wygląda tak: samochód jeździ jak miód, potem stopniowo się zamula i wzrasta spalanie, pojawia się błąd, i potem znowu jak miód. Co może być przyczyną? Sonda lambda? Może przytkany kat i przez to wariująca sonda?

Samochód jeździ na sekwencji.

Dodam jeszcze, że błąd pojawił się po parodniowej jeździ na benzynie.

Czekam na sugestie

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 10-01-2007, 21:43 ]

odblokowany na prośbe Kazia ;) Zobaczymy co na to inni zieloni. Ale mógłbyś chociaż wrzucić pełen błąd, a nie tylko ble ble ble :diabel:

Opublikowano

Kaziu, spójrz tam : http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=5066

tymczasowo zamykam, żeby nie drązyć prawdopodobnie tych samych rzeczy w dwóch tematach...

[ Dodano: 10-01-2007, 21:46 ]

odepnij przepływomierz i sprawdź czy będzie podobny efekt w jeździe, postaraj się o lambde do podmienienia (nawet można kupic, nie duzo kosztuje - a potem najwyzej sprzedac na allegro jak nie bedzie potrzebna).

Opublikowano

niestety wykasowałem i nie zapisałem. Tak wiem, to było głupie. Jak się pojawi ponownie to go wkleję.

[ Dodano: 10-01-2007, 21:51 ]

acha i dodam, że wątpiłbym w winę lambdy. Raczej od razu by się jej błąd pojawił jakby ześwirowała.

Opublikowano

no może tak być jak piszesz, ale czasem błąd się może nie pokazać i trzeba w odpowiednich blokach sprawdzić sonde. Ale nie wiem w których, liczę na pomoc kolegów :)

;)

albo pomierzyc ja normalnie

Opublikowano
no może tak być jak piszesz, ale czasem błąd się może nie pokazać i trzeba w odpowiednich blokach sprawdzić sonde. Ale nie wiem w których, liczę na pomoc kolegów :)

;)

albo pomierzyc ja normalnie

chyba wiem co to za bloki. Kiedyś się bawiłem coś.

Sondę najlepiej kupić oryginalną czy można zastosować jakiś zamiennik?

[ Dodano: 11-01-2007, 00:12 ]

i jeszcze jedno czy sonda ma wbudowany czujnik spalania stukowego?

Chyba zakupię nową, cena nie jest ogromna i z głowy już będę miał ją na przyszłość.

Opublikowano

Czujnik spalania stukowego jest przykręcony do bloku.

Może być tak, że jak ci zamula to może być coś z przypiekającymi się wtryskami.

Opublikowano
może być coś z przypiekającymi się wtryskami

Mógłbyś coś więcej napisać na ten temat?

[ Dodano: 11-01-2007, 12:07 ]

można to Vagiem sprawdzić? Np. po czasach wtrysków?

Opublikowano

a zamula Ci na czym ? Na gazie czy benzynie, bo trochę zgłupiałem...

Opublikowano
a zamula Ci na czym ? Na gazie czy benzynie, bo trochę zgłupiałem...

hahah ja też zgłupiałem :D

Wcześniej muliło na tym i na tym. Wczoraj przełączyłem na gaz i chodził pięknie. Niestety nie pomyślałem wtedy żeby przełączyć na benzynę i zobaczyć jak chodzi. Może bym jakieś logi porobił ale nie za bardzo umiem :zly:

Opublikowano

no to jak na gazie Ci dobrze chodzi, a ten efekt co opisujesz u góry masz na benzynie, to przychylam się do tego co napisał szogun :)

Wlej czegoś na przeczyszczenie i pojeździj na benzynie, przegoń zdrowo auto :D

Jeszcze mam pytanie, mając gaz jak często jeździsz na benzynie ?

Opublikowano
Jeszcze mam pytanie, mając gaz jak często jeździsz na benzynie ?

nic się nie bój, często ;) parę razy w tygodniu.

Wezmę Vaga i coś pobawię się dzisiaj. Zobaczymy.

Opublikowano
nic się nie bój, często ;) parę razy w tygodniu.

cholera :) myślałem, że inaczej napiszesz... :D

Opublikowano
cholera myślałem, że inaczej napiszesz...

hehehehe :D po prostu nie mam koło domu stacji a robię krótkie trasy więc nieraz nie opłaca mi się jechać po gaz po prostu :)

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam...

Od pewnego czasu mam problem z moim samochodem (AUDI A4 ADR 1.8 Avant)

Kiedy rano odpalam odpala od razu i na wolnych obrotach pracuje OK, natomiast po dodaniu gazu dławi go przez pierwsze 30 sekund, potem jakby dostawał paliwa i rosną obroty. Niestety na benzynie zawsze brakuje mocy, szarpie i po dodaniu gazu nie rosna prawidłowo obroty. Dławi go bardzo, że ze skrzyzowania strach ruszać...

Po nagrzaniu silnika jest trochę lepiej, ale silnik nie reaguje właściwie na wciśnięcie pedału gazu. Po prostu go zamula i nie mozna gwałtownie przyspieszyć...

Samochód ma zamontowaną instalkę sekwencyjną LPG - DREAM XXL i jak przełączy się na gaz to wszystko jest OK i na gazie pracuje jak złoto...

Problemy są TYLKO NA BENZYNIE...

Zakupiłem juz filtr paliwa, w przyszłym tygoniu go wymienię...

Sprawdzałem go na VAG-u i pokazał cos takiego:

7 Faults Found:

00561 - Mixture Adaptation

15-00 - Adaptation Limit (Add) Not Reached

17735 - Knock-Control: Cylinder 3: Regulation Limit Exceeded

P1327 - 35-10 - - - Intermittent

00532 - Supply Voltage B+

07-10 - Signal too Low - Intermittent

16515 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Signal too Low

P0131 - 35-10 - - - Intermittent

17733 - Knock-Control: Cylinder 1: Regulation Limit Exceeded

P1325 - 35-10 - - - Intermittent

17736 - Knock-Control: Cylinder 4: Regulation Limit Exceeded

P1328 - 35-10 - - - Intermittent

17734 - Knock-Control: Cylinder 2: Regulation Limit Exceeded

P1326 - 35-10 - - - Intermittent

Po skasowaniu błędów jakby lepiej pracował ale nie długo...

Może ktos mi pomożę? Może ktos miał już podobny problem?

Zastanawiam sie nad wymianą sondy lamda ale po skasowaniu błędów po 2 tygodniach błąd sondy juz sie nie pojawił.

Zostały tylko błędy czujników spalania stukowego.

CProsze o pomoc...

POzdrawiam...

Opublikowano

Przeplywomierz (MAF sensor) zrob LOGI i sie wyjasni... :mysli:

Opublikowano

Gdzie mam zlikalizowac przepływomierz??

Jak wykonac logi? To się robi VAG-iem tak?

Sorki że pytam jak przedszkolak ale jestem nowy z marką AUDI...

Możesz mi napisac co i jak mam po kolei zrobić?? Pozdro....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.