Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje podczas przyspieszania na trasie z niskich obrotów


djtomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Używałem wyszukiwarki, ale nadal nie wiem co może być przyczyną moich zmartwień.

Auto kupiłem nie dawno i wydawało się wszystko ok, ale... po wyjechaniu w trasę chciałem wypróbować jak się auto zbiera do przyspieszania z niskich obrotów (od 2000 o ile pamiętam próbowałem). Gaz w podłogę na piątym biegu i z tylnej części samochodu dziwny dźwięk jakiego nigdy w żadnym aucie nie słyszałem. Takie dziwne dość głośne wibracje. Przy przyspieszaniu z innych obrotów, czyli np. 3000 nic takiego nie słychać, podobnie podczas jazdy miejskiej też nic w tym stylu. Na trasie jadąc nawet po 160km/h żadnych problemów. Tylko w tej jednej opisanej sytuacji.

Druga sprawa (może powiązana) to podczas jazdy 20-30km/h (tylko w takim zakresie) słychać rytmiczny stukot (lekki i niezbyt głośny), którego jeszcze dokładnie nie zlokalizowałem, ale prawdopodobnie też tył (lewy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luźny wydech?? Możliwe, że jedna łapa odpadła i idą wibracje w tych 2 okolicznościach. To mi na myśl przychodzi, a łatwe do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko będę miał dzień wolny to podjadę na kanał,

a czytając forum to jeszcze przeguby tylne wchodzą w grę

a ten drugi stukot to jakbym miał kamyczka albo gwoździa wbitego w oponę

(sprawdzałem, nie mam... z resztą to nie ustępowałoby powyżej 30km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj głupot o wydechach po prostu kupiłeś auto co mocno dosawało w piz*e na twardym dyfer do wymiany i to bez 2 zdań i żeby tyle bo jak jeszcze będzie chrumkać to torsen też out :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź przeguby wewnętrzne, to nie koniecznie dyfer. Sprawdź też podporę wału. Różne rzeczy się przenoszą i to nie koniecznie musi być cos z tyłu jak mówiłeś..... wjedź na podnośnik kolumnowy ,podnieś auto i sprawdź.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...