Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BGD brak kompresji


Sebol70

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto nie wiedząc, że nie ma kompresji. Silnik pracuje poprawnie, jedyna wada to dłuugie +/-7 sek. odpalanie na zimnym. Kupując auto silnik był odpalony, teraz mam rozmowy z tym co mi je sprzedał... Pytanie czy ktoś miał podobny, technicznie problem i co mogło to spowodować. Średnie z 6 cyl to 9.0 bar.

Można się śmiać albo płakać. Auto ma raczej oryginalny przebieg 220 tys i było serwisowane w Aso. Olejowa pokazała, że to pierścienie - tam ucieka. Czy ktoś taki "mały" remoncik już przerabiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 250 tys przelotu i czegos takiego nie doswiadczylem w tym silniku mysle ze moze miec duzo wiecej przelotu... przyczyn moze byc duzo, robiles logi i patrzyles czy wtryski nie leja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przed regeneracją ten na szóstym garku mocno lał, to mogło nadtopić tłok i jego część mogła popłynąć do wydechu :decayed:, co automatycznie zmniejsza kompresję.

Ile oleju było wlane do cylindra podczas próby olejowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciągałeś w ogóle pokrywe ?

Zobaczy czy wałek cały i czy popychacze zaworowe są na miejscu.

Wyeliminowano problem wycierających sie wałków,ale hydraulika też sie sypie i wałki pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem średnia, a teraz poszczególne:

1-10,3

2-10,6

3-8,6

4-5,8 olejowa około 12 na tym cyl

5-7,9

6-11,3

W jakich jednostkach są zrobione te pomiary, bo jeżeli w barach to bardziej pasją do benzyny i to lichej, a nie do diesla :naughty:

Jeżeli faktycznie są to Bary, to na twoim miejscu bym tam wcale nie zaglądał, chyba że chcesz zrobić sekcje zwłok :decayed:

Doprowadzenie tego do ładu może kosztować więcej niż zapłaciłeś za furę :grin::facepalm:

Lepiej poszukaj od razu czegoś na przekładkę, tutaj masz przykład godny uwagi :

SILNIK AUDI 2.5 TDI BDG BAU BDH BCZ 2004 IDEALNY! (4359185929) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...