Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Weitec i -3cm?


kipomek

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Nadszedł czas zmiany amortyzatorów z tyłu w moim avancie.

W sklepie koleś mi podrzucił firmę Kamoka, i z tego co czytałem, koszt jakosci co do ceny jest dobry. (Co myślicie?)

Ale chodzi mi bardziej o to, że wpadłem na to, aby obniżyć moją bestię :decayed:

Poczytałem, poczytałem i wyczytałem, że Weitec to solidna firma która robi dobre sprężyny.

AUDI A4 B5 Zawieszenie sportowe WEITEC Sprężyny (4323868652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Wynalazłem taką oto aukcję. Kupił bym sprężyny, kupił amortyzatory i czy by wszystko śmigało tak jak należy? :naughty:

Wydaje mi się ze 300 zł za spręzyny Weiteca to nie jest ogromna kwota.:wink:

Pytam o to, bo może wiecie jak sprawdzić te sprężyny. Dzwoniłem, i sprzedawca mi powiedział , że doszedł po numerach, że obniżają o 3 cm :whistling:, ale coś mi się wierzyć nie chce...

Pomóżcie ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz sportowe BILSTEIN B6 na tył w dobrej cenie do swojego auta;

Sportowe amortyzatory AUDI A4 B5 Q - BILSTEIN tył (4382846010) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

do tego jakieś fajne progresywne sprężyny i będziesz miał fajny komplet. Zawsze dobieraj sprężyny progresywne! VOGTLAND, EIBACH, H&R, SPAX, APEX, itp. od 600zł komplet w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym ją miał tyle pieniędzy to bym się na forum nie pytał(no ale dzieki za odpowiedz:decayed: ) nie stać mnie po prostu .

najlepiej gdyby były amortyzatory nowe na tył do 100zl/szt i używane( bo taniej ) sprężyny.

mam alufelgi 15 i przybieram się do 17 (poowooli) więc chyba -40/-40 do mojego avanta będzie Ok?:)

a co myślisz o tamtych Weitec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do -40 powinne być już odpowiednie amory, Ori Sachsy lub ich zamienniki to raczej niezbyt dobry wybór:whistling: no ale każdy robi jak chce...

Dzwoń, pytaj co i jak, może akurat coś się trafi.

zawieszenie obniżające apex audi a4 b5 Błonie

Sportowe Zawieszenie AUDI A4 B5 sedan!!! Nowogard

Sprężyny sportowe APEX -40mm audi a4 b5 Środa Śląska

Sprężyny sportowe audi a4 b5 Iwaniska

---------- Post dopisany at 14:58 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

PS, na tej aukcji z Weitecami cena za nie jest 500zł...

---------- Post dopisany at 14:59 ---------- Poprzedni post napisany at 14:58 ----------

PS, na tej aukcji z Weitecami cena za nie jest 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol24, ale na tej aukcji z Weitecami jest mozliwosc kupna samych spręzyn za 300 zł + dokupil bym nowe amorytyzatory do tylu (bo juz musze) Kamoka (podobno dobre zamienniki w cenie) i czy by to ze soba sie komponowało.

No wlasnie a to nie jest tak , ze do -40 pasuja jeszcze normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 1BA, później sprężyny 1E na amorach 1BA...taka konfiguracja była ok.

Amory 1BA + sprężyny -35MM AP :thumbdown: bujało bo amory nie wyrabiały...

Później czerwone sachsy + sprężyny -35mm AP... było ok

Amory KW + sprężyny -35mm AP :thumbup1: jak przyklejony, pewny na prostej i w zakrętacha... ale skusiłem się na gwint

Amory gwinta MTS + sprężyny -35mm AP... trochę za miękki przy skręceniu i to nie mówię, że glebie ale tak nadkole 1cm nad oponą

Morał z tego taki, do sprężyn -30mm i niżej ja szukał bym czegoś twardszego. Zamienniki czarnych Sachsów nie sprawdzają się i tyle przy takich sprężynach.

---------- Post dopisany at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany at 23:16 ----------

aha, nie odpowiedziałem Ci.... jak same springi za 300 zł to cena ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli raczej nie uda sie, że kupie te spręzyny i nowe amortyzatory?

Moze dac sobie spokoj z tymi sprezynami? Kupic amorki, fele 17 i moze bedzie w miare?

Bo szczerze mowiac nie mam za bardzo kasy zeby szukac "specjalnych" amortyzatorow do spręzyn i na odwrot.

Tak jak pisalem.. Upatrzylem amortyzatory za 100 zl/szt. i mialem nadzieje ze sie dobierze sprezyny dobre. No ale jak nie, to trudno :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić możesz :wink: Z tylnymi amorami do obniżonego zawieszenia (1BE choćby) jest ciężko. Jak nie masz kasy a chcesz niżej to na początak zrób tak jak planowałeś. Jak Ci przód amory padną, to wtedy kupisz coś konkretnego... może i pół środek ale małymi kroczkami do przodu :decayed:

W takiej sytuacji zastanawiał bym sie nad tym

zawieszenie obniżające apex audi a4 b5 Błonie

dopytaj jakiej firmy sa amory i sprawdż w necie oznaczenia ze sprężyn ile obniżają wg producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może odrazu na gwinta zbieraj, po co bawić się w półśrodki :decayed: teraz wstawisz sprężyny a za rok stwierdzisz "trzeba było na gwinta polować"

zerknij no sobie

Zawieszenie tył - Audi A4 B5 95-01r Sedan, Avant bez wersji Quattro Będzin Warpie

gwint audi A4 A6 Passat b5 przód gleba german sportowe Żary

albo na Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwinta raczej nowego trzeba kupowac, bo jak ktos sprzedaje to juz raczej amortyzatory zuzyte, a zeby zregenerowac to pewnie tylko Bilstein regeneruje.. A sprezyny tak jakby uniwersalne ze zawsze mozna sprzedac ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem używkę i 2 lat jazdy bez narzekania :wink: jak kto trafi, mój wyglądał rzeczywiście jak w opisie, jak "po sezonie". Mankamentem była pęknięta tylna sprężyna ale akurat nie zależało mi na niej bo miałem swoje AP :whistling: podpasywało idealnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz internet to jest zagadka i na aukcjach moze z 10% jest prawdomownych. Wydaje mi sie ze chyba kazdy kupujacy przez internet dał sie naciąć na jakiejs uzywce. No mysle nad tymi Weitecami, ale teraz zbiłeś mnie z tropu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...