Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z hamulcem postojowym oraz z połączeniem się ze sterownikiem 07Wti


Musti579

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Koledzy mam problem z elektronicznym hamulcem postojowym, działa normalnie ale cały czas miga kontrolka na przycisku od hamulca oraz czerwona kontrolka na liczniku ((P)), na zegarach wyświetla błąd "Parking Brake Malfunction!" Po podłączeniu VCDS-a wywala mi następujące błędy:

- 00323 Czujnik pochylenia samochodu (G384)

- 00473 Sterownik elektrycznego hamulca postojowego (J540)

- 02432 Supply Voltage for Left Parking Brake Motor (V282)

Drugi problem, to nie mogę połączyć się ze sterownikiem 07 Control Head w celu odblokowania zielonego menu, łączy mi się ze wszystkimi sterownikami w różnych samochodach oprócz tego jednego... Co może być nie tak?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wywala ci te błedy ? w jakim sterowniku ? 53 hamulec ?

Czujnik pochylenia G384 jest uwalony albo kabelkologia do sprawdzenia , tak samo sterownik hamulca oraz lewy silniczek hamulca .

07 CONTROL HEAD ? masz MMI ( Nawigacje ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik pochylenia samochodu i lewy silniczek zacisku wywala mi w "53 hamulec postojowy", a sterownik hamulca postojowego w "03 hamulce/ABS" i dodatkowo jak łącze się z tym sterownikiem 03 VCDS-em to na zegarach wywala błąd "ESP fault - See owner's manual"...

Masz pomysł od czego zacząć? :P

Z tym drugim sobie poradziłem, łączyłem się w A5 u kumpla i nie skumałem początkowo że on ma MMI 3G i to nie w 07 Head COntrol się aktywuje zielone menu :) A jeszcze pytanko do MMI 3G da radę wgrać polskie menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłbym test zaciskow z tyłu ( opis masz na Forum) oraz okablowanie koło niego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Error w teście hamulców... O ile temperature i działanie (grupa 009) mi wyświetla tak w teście hamulców wywala error na różnych wersjach VCDS... W drugiej sprawnej A4 włączam ten test z grupy 010 i śmiga elegancko, a w tej tymi błędami niestety error...

A tak na marginesie, ponowie pytanie, czy do MMI 3G da rade dograć polskie menu? Wydaje mi się, żę gdzieś kiedyś widziałem opis, ale mogę znależć... :kwasny:

---------- Post dopisany 27-07-2014 at 14:42 ---------- Poprzedni post napisany 03-07-2014 at 20:41 ----------

Witam

Napiszę dla potomnych, czujnik pochylenia samochodu znajduję się w sterowniku hamulca ręcznego o numerze 8KO 907 801, jest on zamontowany w poziomie po prawej stronie w bagażniku. Kolega miał stłuczkę, i uszkodzony tył samochodu i mechanik tak mu poskładał że owy sterownik zamontował na opaski zaciskowe w pionie do ściany bagażnika. Sterownik zwariował, kąt pochylenia był walnięty o 90 stopni i przez to wszystkie te błedy z pierwszego postu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy aby uruchomic test hamulcow (odblokowanie tylnych kol), potrzebne jest wlaczenie zaplonu czy wystarczy wzbudzic linie can swiatlami itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...