Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie układu chłodzenia


MichalBurnout

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, gdy zakupiłem auto miałem syf w zbiorniczku, ktoś dosypał uszczelniacza, zlałem stary płyn i zalałem układ wodą destylowaną, na próbę ale ubywa jej z każdą jazda, wydaje mi się, ze cieknie z króćca za głowicą, w tym plastiku są dwa czujniki, jeden jest od temp zegarów a drugi nie wiem co robi :) Trzyma się to bodajże na 2óch śrubach, co to za króciec i jakie ma oznaczenie w silniku 1,8t 96r AEB?Problem gorszy, syf mniejszy ale pływa nadal, czy zalać jakiegoś środka do czyszczenia układu chłodzenia? Pewnie w chłodnicy i w nagrzewnicy też te gluty pływają :doh: Są różne preparaty a ja chciałbym robić to takim który nie narobi mi nieszczelności, w innym samochodzie zalałam jakiś specyfik, owszem, syf jakiś wypłynął z nim ale potem węże zaczęły się pocić :/ Co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej płukankę z Prestona, zastosuj się do instrukcji i będzię git, nic nie ma prawa się stać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wycieki z tylnego króćca to znany problem. Króciec przykręcany jest na dwie śruby i w tym leży cały problem - odkształca się i cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie te króćce to nie nowy problem a widać, że i w dieslu i benzynie, on na łączeniu z głowicą ma taki o-ring który w mnie z czasem się tak spłaszczył, że przepuszczał płyn.

Co do płukanek to nie ma co specjalnie przesadzać to nie są super żrące substancje, ja układ chłodzeniu płukałem już 2x raz środkiem Prestona, a raz Wix Filters i wydaje mi się, że przy zastosowaniu tego drugiego efekt był bardziej widoczny w postaci wylanego syfu ale może to przez to, że i auto starsze to i syfu więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...