Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o etykiety na wódce


mojeA4

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram Andrzeja lepiej napoje litrowe kupić... soki raczej niekoniecznie jako drinki. Jak jest ciepło to o dziwo ludzie sporo ich piją. można jeszcze kupić gazowaną wodę w buteleczkach 0,5 i niegazowaną w bańce 5l rozrobić z miętą/ cytryną też goście piją. Wódki raczej nie mieszać. Na jakiś wiejski stół bimberek swojskie winko plus jakieś specyfiki np whisky dla kogoś kto sobie troszke tylko popija na smaka... Zawieszki się kładzie tylko na te pierwsze flaszki i są jak najbardziej ściągane nie przeszkadzają w nalewaniu. :wink:

Jest jeszcze pytanie gdize to robisz jakiś lokal restauracja poprawiny albo ja tego nie doczytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wam za cenne rady. Fakt, pomysl woda z cytryna i mieta super, skorzystamy. Mowicie, ze lepiej 1 litrowe napoje? Moze racja, lepiej nalewac itd.

co do ilosci? Jak myslicie? ile tego nakupic? napoje zostana, to zawsze sie wypije, gorzej z wodka- bo my raczej nie pijemy, ale nieoklejone butelki mozna oddac, wiec spoko.

Szukam jeszcze hurtowni, ewentualnie sklepu. Czekam na maila z cenami, napisalem do sklepikarza, zobaczymy ile policzy. Wszystko jest na tyle utrudnione, ze nie ma nas na miejscu i wszystko zalatwiane na odleglosc, lacznie z kosciolem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taktuś, możesz wrzucić szablon na forum?? Skorzystałbym z tego, jeśli oczywiście można. Bo pomysł zacny:grin: Jeszcze jak by dorobić: NR PARTII np. B5-2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja brałem napoje gazowane 0,33 i 0,5

soki 1 litr

a wyskokowe 0,7 na osobe (liczyłem również kobiety)

na poprawiny miałem nalewak i 2 beczki piwa

powiem tylko że mało co zostało

a i tak w kolejny weekend jak miałem fotki i płyte z wesela

to musiałem dokupić bo reszta poszła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie

45 pijących i biorę 55 butelek 0,5 l

Chyba, ze sie zabezpiecze i wezmę wiecej z możliwością zwrotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę dorzucić 3 grosze, to do tej wody polecam syropy Monin na alledrogo jest dużo różnych rozrabiasz z wodą i lodem dorzucasz cytrynę lub limonkę i masz napój który gasi pragnienie jak nic innego. Na imprezach jakie organizowałem furorę robi herbata ogórkowa ze świeżym ogórkiem, extra na gorącą imprezę. Jakby coś to służę przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas litra na głowę zawsze liczą, nie za mało będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach 0.7 na głowe. Głównie zależy od towarzystwa. Jeśli jest dużo osób ze "starej gwardii" to i litra trzeba liczyć. Z resztą możesz się ugadać w hurtowni, że jak coś zostanie to im oddasz.

Chociaż moi znajomi zawsze karton wódki sobie zostawiają, mówią, że swojemu dziecku na 18stke dadzą :P

Ja jednak podejrzewam, że pępkowe, chrzciny, roczek, komunia, bierzmowanie ... to ta wódka mam marne szanse aby się uchować:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem 105 x0,5 na 62osoby w tym 10 dzieci. I mam w domu chyba 5 flaszek. Pamietaj o konkursach, bramach i podarunkach na koniec. Z doswiadczenia wiem że piwo nie cieszy się wzieciem. Mialem jedną skrzynke żubra. Napoje w butelkach 0,5 litra. Soki Caprio 2litrowe kelnerki przelewaja do dzbankow. Do tego na boczny stół Wino , piwo i jakas Whisky.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa pamiętać też trzeba o bramach. Niektóre pomysły są tak ciekawe, nietypowe i śmieszne że zasługują na więcej niż 2-3 flaszki.

W ubiegłym rokuwiozlem do ślubu koleżankę i jej (im) trafiła się taka brama że chłopaki zrobili szlaban, na jednym z końców szlabanu był koszyk. Młodzi musieli tak długo wkładać flaszki z wódka do koszyka aż szlaban się podniósł. W ich przypadku to były chyba 6 albo 7 butelek 0,7 :-P wiadomo ze jak zbiegną się małe dzieci z życzeniami to im alkoholu dać nie wolno, dlatego trochę cukierków tez warto mieć, na pewno się nie zmarnują.

Konkursów i zabaw brakować nie może, ale to już leży w roli orkiestry i wodzireja, ale nagrodą w konkursie jest nic innego jak wódka weselna, więc i tutaj lepiej trochę doliczyć. Bo wiadoma rzecz, że lepiej aby wódki zostało, niż miało by zabraknąć.

Dużo ludzi na weselu robi taki "wiejski stół" swojska kiełbasa, pieczywo, bimber albo bardzo dobra wódka z serii home made. A zazwyczaj jest tak , że taki wiejski kącik cieszy się dużym zainteresowaniem. I tutaj dobra rada aby pilnować się z piciem takich wódek czy też bimbru bo szybko działa i ma inny %

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kolego koło.siebie jakiejś hurtowni z napojami/alkoholem?. Warto spytać o promocję,my dostaliśmy gratis soki hortexu w kartonach przy zakupie wódki.

Taniej jest też w sklepach z zaopatrzeniem dla sklepów typu makro/selgros ale trzeba mieć koncesję.

Wysyłane z mojego LT18i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie mam nikogo z koncesja na alkohol w makro, ale znalazlem hurtownie za 23 zl maja Pana Tadeusza,

stolu nie mam wiejskiego, tyle jedzenia bedzie, ze wole nie dostawiac i inwestowac w kolejna dostawke, bo bedzie jedna z candy barem, z powodu roczku corki, przy okazji toast i torcik. nie wiem z bazyliki do restauracji bedzie 500 m, nikogo tam nie znam, wiadomo cos sie w auto wrzuci, jakies czekolady i wodke, ale nie wiem, moze nikomu tego nie dam. Wodzirej juz cos pomyslal, pare flaszek mu mam dac, pare czekolad, jakis konkurs i do wygrania bedzie super ekspres, ale nie do kawy- taka gazeta zapakowana w ladnym pudelku itp pierdoly, wiec smiechu troche bedzie, ci co zlapia welon i muche beda tanczyc w pletwach, my reszta bedziemy tanczyc w smiesznych duzych kapeluszach, tak do smiechu, zabawy i zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź eurocash maja zdecydowanie lepsze promocje niż w makro tylko nie jestem pewien czy sprzedadzą osobie prywatnej.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprzedawali a jak teraz nie wiem

nawet jak chciales na paragon, to podawales nip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak. A sprawdzałes biedronke netto kaufland itp. Często maja ceny nie do przebicia tylko nie pełny asortyment. Musiałbys sprawdzić. A co do cen makro i selgros to nic specjalnego juz taniej w lokalnych hurtowniach.

Sent from my iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem

ciotka objezdzi w tym tygodniu markety w kolo, juz napoje ogarnie, akurat gdzies jest promocja w markecie i pokupi, wiec napojami sie nie przejmuje,

woda o tyle dobrze w hurtowni, ze moge oddac co zostanie, wiec spokojnie wezme wiecej, a w markecie nie ma takiej opcji, dzis sie dowiedzialem, wiec info potwierdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie też miałem Pana Tadeusza +zawieszki

a na bramy kupiłem karton tańszej wódki

tam gdzie miałem wesele był też nocleg dla gości, to też wiecej pili i dłużej siedzieli

dodam że kuzyn na koniec wesela poprosił mnie o dwie flaszki do pokoju

i chciał jeszcze z żona wypic ( laska szczupła a waliła jak chłop)

a chciał te z bramy bo tańsze i nie bedzie mnie naciągał

moge jeszcze polecic zamiast szampana na wejscie jakiegos drinka, ja kupiłem kilka butelek Campri+ sok pomarańczowy i owoce

co do zwrotów to brat odwoził i przyjeli tylko pełne kartony orginalnie zaklejone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem po 23 zł 70 butelek plus pare sztuk zubrowki na bramy i konkursy

Moge oddać do 20% zamówienia z powrotem i looz

Szampana mamy w cenie, wiec nie bede kombinowal.

U mnie tez sporo gości zostaje. Ale to raczej stare dziady i nie dadzą rady wrócić te 60 km, dlatego zostają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...