Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak nakładać wosk Collonite 915??


Marynarz____

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam taki problem, kupiłem jakiś czas temu wosk Collonite no. 915. Postanowiłem go nałożyć na auto po wcześniejszym gruntownym myciu i odtłuszczeniu lakieru.

Wg. producenta powinno się go nakładać gąbką, kolistymi ruchami i następnie pozostawić w zacienionym miejscu do momentu wyschnięcia wosku, a następnie wypolerować mikrofibrą. Tak też zrobiłem i ku mojemu zdziwieniu cholernie trudno było zetrzeć wosk do połysku- zostawały smugi, trzeba było użyć dużo siły, a na sam koniec na lakierze pozostały kropezki wosku, które ciężko było dopolerować.

Zagadałem z kumplem z myjni- powiedział mi, że Collonite'a najlepiej polerować od razu po nałożeniu na dany element, zanim wyschnie do końca. Tak też zrobiłem- wosk było łatwiej wypolerować, ale i tak jak wcześniej mazał się i pozostawały kropeczki i trzeba było użyć dużo siły, żeby je dopolerować. Nie jestem tak jakoś super hiper obeznany w car detailingu ale podstawy znam i muszę powiedzieć, że ten wosk Collonite naprawde mnie zaskoczył. Używam też dość prostego, płynnego wosku z firmy Cartec- w porównaniu z Collonite duzó prościej się go nakłada, nie trzeba się tak bawić z przygotowaniem powierzchni, dobrze odpycha wodę i świeci się jak psu jajca, natomiast Collonite u mnie na aucie wygląda jakby auto było niedopolerowane :kwasny:

Słuchajcie podpowiedzcie co zrobić żeby się tak z tym Collonite nie męczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wczesniej uzyles jakiegos clinera pod ten wosk?? w sensie mycia to co zrobiles? glinka poszła w ruch?? mi lepiej naklada sie wosk jak wyglinkuje auto i cliner. nigdy nie mialem z colli problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładaj po elemencie i poleruj. Być może za bogato go dajesz na lakier. Ostatnio u siebie go testowałem i faktycznie max 2 elementy można nakładać by lekko polerować, co do mazania nic takiego nie zauważyłem, zmień ściereczke - może tu leży wina.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak testowałem z glinkowaniem i bez i tak samo maże się, ściereczki na całe auto zużywam 3 do polerowania (wymiary 50x50 cm), jac zaczyna gorzej zbierać to wymieniam ściereczkę, wydaje mi się Waldku, że Ty masz rację, przeglądałem filmiki i w porównaniu do nich to dość bogato smaruję tym woskiem... Przyzwyczajony jestem do Cartecu, gdzie nałożę mało czy dużo to i tak się ładnie poleruje. Następnym razem potestuję z mniejszą ilością wosku i zobaczymy.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać problem to śmiało walcie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob prosty test. Na dobrej np kuchennej elektronicznej wadze zwaz wosk przed nakladaniem i po. Powinno Ci zejsc max 4-5gram, na 100% schodzi Ci 5x tyle:wink:

Tu wlasnie tkwi problem. Im mniej wosku tym lepiej - nadmiar i tak zawsze spolerujesz.

Poza tym colli nie jest pod wzgledem nakladania i polerowania super, to domena lepszych i drozszych woskow. Colli to entry level:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko raz nakładałeś, to wrzuć fotkę puszki, dla porównania dodam swoją po jednym użyciu.

Wysłane z mojego GT-I9070

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nakładałem już ten wosk dwa razy, no i na bank widać, że trochę wosku już zeszło- no chłapaki, mam wrodzoną tendencję do przedobrzania :whistling: spróbuje go mniej następnym razem zużyć i się podzielę efektem.

A jaki dobry wosk byście polecali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do wosku uzywam aplikatora meksa, taka gabeczka. delikatnie pocieram nia o wosk i nakladam na auto, po chwili polerowanie i wszystko ladnie wyglada. musisz naprawde malo tego nakladac aby na lakierze byla tylko taka mgielka a nie tluste prosie:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że za bogato pojechałeś z towarem, trak jak kolega Ci napisał, wosk nakładasz tworząc mgiełkę. Aplikacja wosku to już sama przyjemność, oczywiście po uprzednim przygotowaniu lakieru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...