Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Twarde zawieszenie przednie i miękki tył Audi a4 b5 sedan


pawcio13022

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 110 AVG z 1999 roku. Samochód na moje oko stoi bardzo wysoko(najbardziej tył). Przód samochodu jest bardzo twardy. Gdy chce ugiąć przód to zawiele on nie rusza. Z kolei tył samochodu jest taki miękki ze ugina się bardzo mocno tak jakby na samych spręzynach. W czasie jazdy tył wpada w taki rezenans i tak dudni i podskakuje. Dodam ze przednie amortyzatory to Monroe 26654(czyli standard) a tylne są 23817. Wychodzi z tego ze ten numer pasuje do stycznia 1999 a moj jest po lifcie z konca 1999.Może winą są złe amorki tylne? Czy istnieją twarde spręzyna ale o standardowej wysokosci?

Dodam ze mam jeszcze inny problem. W przednim zawieszeniu coś puka jeśli sie jedzie po nierównosciach(mocno na nieutwardzonych drogach). Wszystkie 8 wahaczy sprawne 100%- zostały zdemontowane i żadnego luzu, wymienione zostały również drązki + konćowki oraz łącznik stablizatora i tuleja ) Więcej juz nie ma co wymieniać. Czy te stuki mogą wydobywac sie twardej pracy zawieszenia przedniego? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprężynki przednie od tego auta ?np. od 2.4 czy 2.8 i przez to koza i amory tłuką same w sobie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz daje zdjęcie. Nie mam pojecia jakie sa sprezyny bo auto kupiłem rok temu. Może i magiel ale dziwne jest bo auto sie prowadzi pewnie i precyjnie. W czasie jazdy kierownica nic nie drgnie, jest super.

100_4477.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzeba luknąć jakie masz amorki i springi zrób jakies foto co tam siedzi bo tak ciężko cos powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki są do standardowego zawieszenie Monroe 26654. Oto fotka sprezyny przedniej.

100_4541.jpg

---------- Post dopisany at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:02 ----------

Oraz tylna spręzyna.

100_4542.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od tdi 1ba napewno to nie sa sprezyny ,ja mam inne kropki i u mnie jest mega wygodna jazda ,u ciebie widac ze naprawde wysoko stoi. być moze springi od jakiegos v6 wsadzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne 1ba czyli standard przednie są z V6 miałem kiedys takie z przodu na zimę i tez twade były w uj :wink: zmień przednie na 1ba z 4 cylindrowego i po problemie jak cos mam takie za 70pln komplet pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki za info. To może w tyle lezy problem w złym amortyzatorze który według numeru jest do przedliftowego sedana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przednich amorkach nie ma różnicy polift/przedlift tylko z tyłu jest inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was orientuje sie jaka jest roznica w tylnych sprezynach i amorkach miedzy przedlift a poliftingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amory z polifta mają krótszy gwint i wogole sa krótsze od przedlifta ,ostatnio takie kupilem tutaj i d*pa nie pasowaly ,musialem nowe kupic ze sklepu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie by tłumaczyło dlaczego tak wysoko stoi(są wstawione od przedlifta). Sprawdzałem numery Monroe i z tego tak wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lifcie mają długa dolną tuleje mocującą i inaczej mocowaną poduszke górną (aluminiowa)

b40f7ebf6b91.jpg

przed lift mała dolna tuleja, inna poduszka górna (stalowa) inny trzpień górny z gwintem

cf1b09877bc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytałem z naklejki kategorie wagowe auta: OYD i OJF. Czy mogłby ktos napisać jakie powinienem mieć kolory na spręzynach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numer sprężyny pod twoja kat. wagową 8D0 511 115 P

1zielony 2niebieskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...