Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie łożyska (?) w całym zakresie obrotów 2.4Q manual FILMIK


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw filmik:

Coś dziwnie wyje, w całym zakresie obrotów. Wyje na każdym biegu, jak i na luzie przy postoju, nasila się przy wzroście obrotów. Dźwięk jest słyszalny praktycznie tylko z kabiny, z zewnątrz nawet przy otwartej masce właściwie tego nie słychać.

Po naciśnięciu sprzęgła dźwięk nie cichnie, jedynie kiedy go przegazuję, obroty spadają i wtedy jak "powachluję" sprzęgłem, dźwięk przy tej czynności lekko się zmienia.

Proszę o pomoc, wszelkie sugestie na wagę złota!

Poziom oleju w skrzyni OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podłączam się do tematu, kupiłem 2.8 quattro i mam ten dźwięk w momencie dodawania gazu, gdy puszczam pedał gazu dźwięk cichnie. Mechanik sprawdził skrzynie i powiedział ze może być za gesty olej i zaproponował zmianę na pół syntetyk plus dolać jeszcze ceramizer i jak to nie pomoże to prawdopodobnie padły łożyska. w tym tygodniu będę zmieniał olej wiec dam znać czy pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż byłem u "skrzyniowca", który orzekł że dźwięk nie ma wiele ze skrzynią wspólnego. Jeśliby tak było, wciśnięcie sprzęgła niwelowałoby wycie. Powiedział że albo coś przy sprzęgle albo przy silniku :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam konstrukcji silnika 2.4, ale spróbuj zwalić pasek osprzętu i odpalić silnik na chwilę (jeśli np. pompa wody jest na tym pasku to tylko na chwilę, żeby się nie zagotował), może ułatwi Ci to lokalizację tego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, w poniedziałek jadę do swojego magika i będę sugerował mu właśnie to. Zastanawia mnie tylko to że dźwięku nie słychać spod maski...

---------- Post dopisany 22-07-2014 at 00:05 ---------- Poprzedni post napisany 17-07-2014 at 19:12 ----------

Sprzęgło w rozbiórce, mechanik stawia na łożysko oporowe. Zobaczymy co z tego wyjdzie... :shock3:

No więc było to właśnie łożysko oporowe, praktycznie w stanie rozkładu. Samo łożysko to 70zł, inna sprawa z robotą, rozpięciem mostu, wyjęciem skrzyni... Przy okazji dowiedziałem się że mam koło dwumasowe zamiast ludzkiego sprzęgła :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...