Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzona szyba przednia pomocy !


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

W lutym tego roku wymieniana była przednia szyba w Opel Omega a w czerwcu jadąc autostrada szyba nagle pękła po prawej stronie od słupka.

Ojciec był w tej firmie która wymieniała szybę i powiedzieli że to wina producenta więc założyli nową szybę kasę skasowali i odesłali do producenta miesiąc czasu trzeba czekać na odpowiedz od producenta no i dostałem taką odpowiedz

"Ugięcie i wymiary szyby zgodne z tolerancją technologiczną.

Szybę poddano kompleksowemu sprawdzeniu zarówno pod względem wymiarów, kształtu oraz ugięć, jak i dokładność przylegania do wzorca karoserii.

Na podstawie powyższego protokołu reklamacyjnego, reklamacja została oddalona.

Co mam dalej robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, Wszystko jest okej. Jeśli parametry są okej, to po prostu masz pecha.

Takie moje zdanie.

A szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny forumowicz który nabija posty a zaniedlugo bd sprzedawać części

Jak byś przeczytał stopkę pod moim postem to może i zastanowił nad tym co napisałeś...

Jak nie wykryli wady produkcyjnej to nic nie zrobisz... masz jedynie wyjście jeśli miałeś ubezpieczenie na szyby... ale zapewne nie miałeś bo byś tematu nie zakładał.

Dziwią mnie też twoje oczekiwania, jeśli producent rozpatrzył twoja reklamacje i napisał że z ich strony było wszystko ok i produkt również, to jeśli chcesz mieć zabawę na kilka miesięcy to możesz sobie zamówić ekspertyzę szyby i tylko i wyłącznie wtedy będziesz miał pewność czy cie nie robią w balona. W inny sposób nic nie uzyskasz...

Są dwie opcje powstałych uszkodzeń na takiej szybie- Doświadczenie mam pracowałem dla Saint Gobain:

1. zarysowanie/ u szczerbinie przy montażu-> eksploatowanie i powiększenie pęknięcia no i mamy później efekt końcowy przy dużej prędkości- Czyli serwis kłamie i to jego winna tylko tego nie dojdziesz.

2. Producent robi wała że wszystko ok z szybą i jej parametrami- poszukaj czy nie ma więcej info na ten temat w internecie bo się może okazać że taką politykę prowadzi producent w stosunku reklamacji szyb.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo istnieją tylko dwa powody (jeśli nie została uszkodzona mechanicznie):

- szyba wadliwej konstrukcji (ale masz zaświadczenie że jest ok)

- wadliwy montaż ( na skutek naprężeń, źle zamontowana szyba pęka..)

Idź z zaświadczeniem producenta do zakładu gdzie montowali i przyciśnij ich (według mnie to ich wina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja dużych naprężeń w starych samochodach, które już nie mają tak sztywnej konstrukcji jak dawniej. Często wtedy klejona szyba pęka. Napisałeś, że jest to omega A, czyli jest taka ewentualność o jakiej wspomniałem. Jeśli serwis zrobił dobrze, to od producenta już nic nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W omegach rdzeieje strasznie karoseria d szybą na dole i powoduje to pekanie szyb przednich w omciach wiem bo mialem kilka modeli omegi i tak wlasnie bylo taka wada fabryczna autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...