Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podkładka miedziana - wymiana oleju.


MariuszGDA

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Szybkie ale ważne pytanie.

Jaką średnicę zew. i wew. powinna mieć podkładka miedziana pod korek spustu oleju?

Nie mogłem znaleźć nigdzie tej informacji ,a po odkręceniu bedzie po ptakach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mało kto będzie wiedział skoro olej wymienia sie najczęściej bez dotykania korka tylko odsysając przez bagnet.

Skoro już musisz od dołu i nie znajdzesz wymiaru tej podkladki to użyj starej tylko ją odwróc i dokręć mocniej. Powinno być szczelnie. Wiele razy tak robiłem i nigdy nic nie ciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam olej spuszczajac go i nie bylo podkladki miedzianej wczesniej tylko zwykla ktorej nie da sie sciagnac ze sruby nie uszkadzajac gwintu, jedz do sklepu i wez podkladke miedziana pod srube ja wzielem 4 na slepo i jedna pasowala ale jaka to byla nie pamietam ale rozmiar sruby masz w etce i wez pod nia podkladke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnetu w moim silniku nie ma. Z odwracaniem podkładki znany patent ale jako pedant :wink: nie lubie tego typu rozwiązań...

---------- Post dopisany at 11:30 ---------- Poprzedni post napisany at 11:28 ----------

Jak wymienię zamieszczę średnicę. Przyda sie innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagnetu w moim silniku nie ma.
W moim też nie ma bagnetu. Ale jest miejsce po bagnecie gdzie wpuszcza sie sondę od wysysarki. Kupiłem na alledrogo za 5 dych taką wysysarkę na 12V i nie musze już sie męczyć z kanałem. Tym bardziej że filtr i tak jest dostępny od góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy taką odsysarką można wyciągnąć porównywalną ilość oleju jak przy tradycyjnym zlaniu przez korek ?

W zasadzie to żeby zlać olej dołem rzeczywiście trzeba odkręcać obudowy i łatwiej przy użyciu kanału to zrobić, a od góry byłoby dużo łatwiej.

Zastanawia mnie tylko ile tego starego oleju zostaje ? Podczas tradycyjnego zlewania można oczyścić również magnes na końcu korka na którym mogą zbierać się opiłki.

Chyba ze w b8 nie ma tego magnesu, nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto i nasza śrubka szerokość gwintu 19mm. Jak widać rzeczywiście jest z podkładką. Podkładki nie można zdjąć jednak nie będzie dużym problemem jej przecięcie chociażby kombinerkami. Wtedy można nałożyć podkładkę miedzianą. Za śrubkę z podkładką zapłaciłem w ASO 8zł za miedzianą podkładkę 1,2zł

Wybór należy do Was...

f9477427653b7.jpg.html

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - f9477427653b7.jpg

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - d14dd4f926932.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...