Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przepisanie znizek oc na dziecko


Rekomendowane odpowiedzi

slyszalem, ze jest taka mozliwosc. trzeba ta darowizne potwierdzic aktem notarialnym. wiecie jak to jest dokladnie?

To znizki są własnością osoby, że ta może dowolnie nimi dysponować?? Wg mnie zniżki zależą od ubezpieczyciela... jak chce to daje, a jak nie chce to nie. Konkurencja miedzy firmami wymusza do respektowania zniżek od innego ubezpieczyciela.

Ale sam człowiek to nic nie może z nimi zrobić (no chyba że się cieszyć z posiadania i mniejszych opłat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słysze żeby była opcja przepisania zniżek na dziecko lub inna osobę. Można zrobić dziecko współwłaścicielem auta i wtedy bedzie korzystało z Twoich zniżek. Przy darowiznie auta nie jest wymagany akt notarialny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z forum vectra-unlimited:

Niektore firmy ubezpieczeniowe (Compensa, Concordia, PZU i pewnie inne tez) z automatu bez zadnych aktow tylko po prostu za pisemnym oswiadczeniem woli przyznaja znizki (tzw. przeniesienie zniżek) ale tylko w prostej linii - rodzic - dziecko, maz - zona. W Pzu ma to ukryte dno bo gdy ty zrobisz szkode w okresie 5 czy 6 lat (zanim nabierzesz prawo do wlasnych zniżek) ma ona wpływ na utrate znizki w nastepnym roku rowniez dla tego z ktorego znizek korzystales

najlepiej tel. do byle posrednika albo do tego u ktorego jestes ubezpieczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyczytales na forum vectry to prawda, ale tylko przy współwłasności. Utrata zniżek obu osób przy szkodzie to tez prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto wie jak to jest ze zniżkami OC w LINK 4 ?? Dla mnie to było śmieszne,że zadzwoniłem do nich, podałem im wszystkie dane i podałem ,że mam 30% zniżki. Oni to przyjęli i przysłali mi polisę z taką właśnie zniżką bez żadnych zaświadczeń,żadnego sprawdzania. Zachowałem się uczciwie podając prawdziwą zniżkę ale jakbym podał , że mam 60% to zapłaciłbym dużo mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES przyjęli Twoje znizki na słowo, ale przy szkodzie na pewno by sprawdzali czy podałeś prawde..., a w razie pomyłki w znizkach pewnie kombinują w wyłaceniu odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież po pierwsze chodzi o OC więc odszkodowaniem martwi się ewentualny pokrzywdzony.

Po drugie jak ktoś ich okłamie i poda,że ma 60% zniżki to w przypadku bezszkodowej jazdy jest dużo kasy do przodu, a w razie jakiejś szkody jedyną konsekwencją jaką poniesie jest dopłacenie różnicy czyli zapłaci tyle ile miał zapłacić gdyby podał uczciwie faktyczne zniżki. Dziwne to ale tak jest. I jak tu być uczciwym ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...