Sprzeglo....wielki problem?

melon1

Witam

Wybralem sie nad morze moim autkiem i po przejechaniu jakis 400 km na trasie ,praktycznie ciaglym tempem 120-140 km/h przypadkowo wcisnalem sprzeglo i pedal wpadl mi w podloge...sprzeglo lapalao jakies 2 cm od podlogi dopiero ale pedal odbijal normalnie do gory.Zauwazylem ze przy postoju na odpalonym silniku i wolnej jezdzie sprzeglo jakby sie napompowalo i normalnie bralo od gory,pozneij przy dalszej jezdzie znow mo braklo.... co to moze byc?

Witam

pada Ci pompka sprzęgła mam podobnie aż pompka nie siadła i płyn leciał do auta... sprawdź sobie przy pedałach jak zdejmiesz obudowe itp a jak coś pw

Pompka albo wysprzęglik przy skrzyni do wymiany.

obstawiam na pompkę bo mam taki sam przypadek teraz

Ja bym też stawiał na wysprzęglik, miałem niedawno taki przypadek, pompka dobra ale wysprzęglik padł i pedał pracował normalnie, ale sterowania sprzęgłem nie było.

dokladnie takie objawy sa pedal odbija normalnie tylko sprzeglo bierze raz u samego dalu raz normalnie... jakie koszta naprawy takiego wysprzeglika sa? jak ten wysprzeglik w ogole wyglada bo na allegro cale pompoki mi pokazuje...?

Wysprzęglik przy padełach do wymiany jak koledzy piszą... jesli jesteś w trasie to jak wpadnie pedał to go mocno podciągnij do góry i powinno chwilowo pomagać..

ps. ja w ten sam sposób rok temu wracałem z Chorwacji :-D

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

w twoim roczniku prawdopodobnie to będzie taki

AUDI A4 B5 1.8T 95-99R. WYSPRZĘGLIK 8D1721401 !!! (4374367557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ps. platsikowe sa do polifta

tylko chodzi o to ze pedal nie wpada i sam odbija normalnie jak nalezy.... objaw taki ze nie odbijal pedla sprzegla mialem z pol roku temu i wlasnie pompke wymienialem ale to bylo co innego ,calkiem inny objaw,wtedy wlasnie pedal zostawal w podlodze a teraz odbija al enie ma sprzegla ...lapie tylko przy podlodze samej.

ps. platsikowe sa do polifta

tu kolego się nie zgodzę bo ja mam cały plastikowy a mam 97 rocznik. Jechać do mechanika najlepiej i sprawdzić... ja obstawiam pompkę bo mam taki przykład. Nie zamawiać nic tylko wyciągnąć i po numerze bo różne są:whistling:

Nie ma reguły, możesz przejechać 5 tys km, a może całkiem paść po kilkudziesięciu km jazdy miejskiej. Jeżeli nie jesteś na drugim końcu Europy to raczej powinieneś wrócić bez stresu.

powiem tak albo wysprzęglik albo pompka ja z pompką walczyłem 2 dni sam:facepalm: