Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sprzeglo....wielki problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Wybralem sie nad morze moim autkiem i po przejechaniu jakis 400 km na trasie ,praktycznie ciaglym tempem 120-140 km/h przypadkowo wcisnalem sprzeglo i pedal wpadl mi w podloge...sprzeglo lapalao jakies 2 cm od podlogi dopiero ale pedal odbijal normalnie do gory.Zauwazylem ze przy postoju na odpalonym silniku i wolnej jezdzie sprzeglo jakby sie napompowalo i normalnie bralo od gory,pozneij przy dalszej jezdzie znow mo braklo.... co to moze byc?

Opublikowano
Witam

Wybralem sie nad morze moim autkiem i po przejechaniu jakis 400 km na trasie ,praktycznie ciaglym tempem 120-140 km/h przypadkowo wcisnalem sprzeglo i pedal wpadl mi w podloge...sprzeglo lapalao jakies 2 cm od podlogi dopiero ale pedal odbijal normalnie do gory.Zauwazylem ze przy postoju na odpalonym silniku i wolnej jezdzie sprzeglo jakby sie napompowalo i normalnie bralo od gory,pozneij przy dalszej jezdzie znow mo braklo.... co to moze byc?

pada Ci pompka sprzęgła mam podobnie aż pompka nie siadła i płyn leciał do auta... sprawdź sobie przy pedałach jak zdejmiesz obudowe itp a jak coś pw

Opublikowano

Pompka albo wysprzęglik przy skrzyni do wymiany.

Opublikowano
Pompka albo wysprzęglik przy skrzyni do wymiany.

obstawiam na pompkę bo mam taki sam przypadek teraz

Opublikowano
  • Autor

a czy nie jest tak ze jak pompa sprzegla siada to pedal sprzegla zostaje w podlodze i nie odbija...? to chyba bardziej wysprzeglik u mnie pada...

Opublikowano

Ja bym też stawiał na wysprzęglik, miałem niedawno taki przypadek, pompka dobra ale wysprzęglik padł i pedał pracował normalnie, ale sterowania sprzęgłem nie było.

Opublikowano
  • Autor
Ja bym też stawiał na wysprzęglik, miałem niedawno taki przypadek, pompka dobra ale wysprzęglik padł i pedał pracował normalnie, ale sterowania sprzęgłem nie było.

dokladnie takie objawy sa pedal odbija normalnie tylko sprzeglo bierze raz u samego dalu raz normalnie... jakie koszta naprawy takiego wysprzeglika sa? jak ten wysprzeglik w ogole wyglada bo na allegro cale pompoki mi pokazuje...?

Opublikowano

Wysprzęglik przy padełach do wymiany jak koledzy piszą... jesli jesteś w trasie to jak wpadnie pedał to go mocno podciągnij do góry i powinno chwilowo pomagać..

ps. ja w ten sam sposób rok temu wracałem z Chorwacji :-D

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

w twoim roczniku prawdopodobnie to będzie taki

AUDI A4 B5 1.8T 95-99R. WYSPRZĘGLIK 8D1721401 !!! (4374367557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ps. platsikowe sa do polifta

Opublikowano
  • Autor
Wysprzęglik przy padełach do wymiany jak koledzy piszą... jesli jesteś w trasie to jak wpadnie pedał to go mocno podciągnij do góry i powinno chwilowo pomagać..

ps. ja w ten sam sposób rok temu wracałem z Chorwacji :-D

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

w twoim roczniku prawdopodobnie to będzie taki

AUDI A4 B5 1.8T 95-99R. WYSPRZĘGLIK 8D1721401 !!! (4374367557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ps. platsikowe sa do polifta

tylko chodzi o to ze pedal nie wpada i sam odbija normalnie jak nalezy.... objaw taki ze nie odbijal pedla sprzegla mialem z pol roku temu i wlasnie pompke wymienialem ale to bylo co innego ,calkiem inny objaw,wtedy wlasnie pedal zostawal w podlodze a teraz odbija al enie ma sprzegla ...lapie tylko przy podlodze samej.

Opublikowano
Wysprzęglik przy padełach do wymiany jak koledzy piszą... jesli jesteś w trasie to jak wpadnie pedał to go mocno podciągnij do góry i powinno chwilowo pomagać..

ps. ja w ten sam sposób rok temu wracałem z Chorwacji :-D

---------- Post dopisany at 13:28 ---------- Poprzedni post napisany at 13:26 ----------

w twoim roczniku prawdopodobnie to będzie taki

AUDI A4 B5 1.8T 95-99R. WYSPRZĘGLIK 8D1721401 !!! (4374367557) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ps. platsikowe sa do polifta

tu kolego się nie zgodzę bo ja mam cały plastikowy a mam 97 rocznik. Jechać do mechanika najlepiej i sprawdzić... ja obstawiam pompkę bo mam taki przykład. Nie zamawiać nic tylko wyciągnąć i po numerze bo różne są:whistling:

Opublikowano
  • Autor

szukam szukam i zaden mechanik nie ma czasu zrobic taki zawal samochodow maja....:/ pytanie mam ile moge kilometrow z tym wysprzeglikiem zrobic mniej wiecej,poki calkiem sie spieprzy...:D wiem ze to retorycne pytanie ale poki co jak dzis jezdzilem to sprzeglo dzialalo normalnie wiec nie wiem od czego to zalezy a bede musial jakos wrocic do domu z tym problemem...:/

Opublikowano

Nie ma reguły, możesz przejechać 5 tys km, a może całkiem paść po kilkudziesięciu km jazdy miejskiej. Jeżeli nie jesteś na drugim końcu Europy to raczej powinieneś wrócić bez stresu.

Opublikowano
szukam szukam i zaden mechanik nie ma czasu zrobic taki zawal samochodow maja....:/ pytanie mam ile moge kilometrow z tym wysprzeglikiem zrobic mniej wiecej,poki calkiem sie spieprzy...:D wiem ze to retorycne pytanie ale poki co jak dzis jezdzilem to sprzeglo dzialalo normalnie wiec nie wiem od czego to zalezy a bede musial jakos wrocic do domu z tym problemem...:/

powiem tak albo wysprzęglik albo pompka ja z pompką walczyłem 2 dni sam:facepalm:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.