Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubywający olej


glmz11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosze o doradzenie mi czy coś jest nie tak czy to normalne.

Posiadam Audi A4 b7 z 2008 roku, ostatnie wydanie. Silnik 2.0 TDI 136 KM.

Sprawa wyglada nastepujaco, audi ma przejechane 190 tysiecy. Ostatnimi czasy jest zmuszona jeździc w dlugie trasy do Niemiec po 1000 km w jedną strone.

Zapalila mi się kontrolka ze nalezy dolać olej a przejechalem jakos moze 6-8 tysiecy KM od osatniego dolewania. Dodam tylko ze cały czas auto było cisnięte po 180-200 km/h praktycznie cala drogę. Wczesniej juz mi sie tez raz tak zdażyło, ze musialem dolac , lecz niestety troche przelalem i bylo troche za duzo i z tego powodu mi troszkę dymił przy docisnieciu gazu. Gdy poziom oleju sie wyrównał juz nie kopcił wcale. Auto nigdzie nie ma wycieków, suchy silnik, igła. Nic nie stuka nic nie puka, auto jest naprawde zadbane , praktycznie nówka w srodku jak i mechanicznie i wizualnie. Jeżdze na oleju; Pelen syntetyk Castrol Edge 5w30. Teraz przy 198 tys. km czeka mnie wymiana. Chcialem sie tylko dowiedzieć czy to normalne? Posiadałem wczesniej VW Passata b5 w automacie 1.9 tdi no i przy jeżdzie 190-200 do Niemiec nie brał nic oleju..

z góry dziękuje za odpowiedz :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj starej technologii z nowoczesnym śmieciem.

Nie ma sie co dziwic przy prędkosci 200km masz okolo 4000rpm normalne ze bedzie jadlo oliwke. Ja jezdzac po miescie tez na 10000km dolewke robie 300/400ml.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie jazdy to radzę większe pojemności, np 3.0tdi.

W q7 4.2 tdi brało olej, 360 3.0d czy 335d tez mi brało to i 3.0tdi weźmie ale 0,5 na wymianę to bez tragedi. Nie przejmował bym sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jak bierze jakieś 450 ml na 3000 km? Owszem mam jakiś tam wyciek bo osłona jest ubrudzona olejem, ale żeby aż prawie pół litra na tak niewielki przebieg? Może mi turbo puszcza bo było regenerowane. Jazda głównie po w trasach i do prazy bez korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrola też mi ubywało, jak zmieniłem na Mobil1 5W30 ESP Formula:

http://www.mobil1.pl/oleje-silnikowe/esp-formula-5w-30.aspx?tabs=specyfikacje#tabs

to od 6 latek , od wymiany do wmiany dolewam max. 0,5 l. :decayed:

Wymieniam co 15 kkm. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...