Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak reakcji po przekręceniu kluczyka 1.9 tdi 90 km


zbynio0369

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem mianowicie dziś rano po wymianie świateł z na poliftowe wyjechałem z garażu normalnie lecz po kilku godzinach chciałem zapalić lecz po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie ma żadnej reakcji rozrusznika kontrolki się świecą normalnie i gasną zostaje tylko ladowanie i olej / po przekreceniu na zapłon słychać pojedyncze pyknięcie i pykanie co 1 sec / pod stacyjką odzywa się jakiś przekaźnik . proszę o pomoc audi a4 b5 1.9 Tdi 90 koni typ= silnika AHU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku nie padł ?? sprawdź czy dużo spada napięcie po przekręceniu na rozruch. Jak nie ma spadku to zobacz czy masz prąd na elektromagnes (cieńki przewód przy rozruszniku ) po przekreceniu na rozruch ale do tego potrzebujesz kompana :) Jesli jest prąd to padł elektromagnes :) Jak nie ma zapewne padła kostka stacyjki :) Ale Najbardziej wygląda mi to na rozładowany aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest nówka sztuka więc odpada jutro będę miał miernik to sprawdzę troszkę. Dziwne ze tak w ciągu paru godzin mogło się coś zkitolic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio pół roczny aku sam z siebie padł nie wiem od czego (W mniej więcej 4-5H ) sprawdziłem pobór prądu i jest na poziomie 0.13mA :) Znajomy poratował prądem i od tamtej pory jest Ok :) Wiec to nie ma zależności czy stary czy nowy aku,kazdego moze coś rozładować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ładowałem go czy to akumulator i kurde jak go podłaczylem pod prostownik było na 6 czyli prawie wywalony ... to mówię wezmę z Ciągnika czy sprawdzić czy to naprawdę akumulator ale tez nawet na tym potworze zadnej reakcji ... jak dziś nic nie wymyślimy to cza bedzie do magika zaprowadzić i mnie zgoli ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze altek ci padł i nie ma ładowania? raczej nie mozliwe zeby nowy aku padł. ja mam 6 letni a dalej chodzi jak nowy i to jeszcze no name

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to ma jakiś zwiazek ze nie da się odpalić ?? próbowałem pukać w rozrusznik ale tez zadnej reakcji zaraz przyjedzie miernik prądu to zobaczymy co tam sie dzieje może czy napięcie idzie na rozrusznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeżeli altek nie ładuje to powinien odpalićna na naładowany aku ale też nie ma reakcji a jak by altek nie lądowałrrozwalił by następny akumulator

---------- Post dopisany at 14:16 ---------- Poprzedni post napisany at 13:20 ----------

prad dochodzi do rozrusznika a słychac pykniecie na automacie to chyba bedzie to co myslisie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-co sprawdz wszystkie bezpieczniki ( to podstawa )

rozrusznik moze na bediksie sie zacial ale walenie mlotkiem nie pomoze , rozrusznik do wyjecia i rozbrania ,albo na podmiane wsadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki wszystkie sprawdzone jutro wyjęcie rozrusznika

---------- Post dopisany 30-07-2014 at 20:48 ---------- Poprzedni post napisany 27-07-2014 at 18:32 ----------

po wyjęciu rozrusznika zostały zrobione szczotko-trzymacze i szczotki po założeniu rozrusznika dalej brak reakcji . Po wizycie u mecho-Magika :P stwierdził że się utlenił przewód ten cieniutki co daje sygnał do automatu . więc zamykam temat może komuś się przyda :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...