Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN] Pierwsze odpalenie po wymianie uszczelki pod głowicą


wade

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

W najbliższych dniach zamierzam wymienić uszczelkę pod głowicą w moim Audi 1.9tdi 110km. Z uwagi na to, że takiej czynności dokonywałem jedynie w benzynowcach, nigdy w dieslu, mam pytania związane z uruchomieniem samochodu po założeniu głowicy:

1. czy po ustawieniu rozrządu, pompy i zgraniu wszystkiego według znaków muszę jeszcze przed odpaleniem ustawić początek tłoczenia pompy? czy jednak mogę bezpiecznie odpalić samochód i dopiero ustawić katy wtrysku?

2. czy statyczny i dynamiczny kąt wtrysku będę w stanie ustawić przy pomocy samego vaga? W książce „sam naprawiam” opisana jest regulacja statyczna przy pomocy czujnika zegarowego. Jednak na różnych forach widziałem wypowiedzi iż możliwe jest wykonanie tego używając jedynie vaga.

Jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapal najpierw auto (zapewne będziesz musiał popuścić rurki na wtryskach aby odpowietrzyć ) Zobacz jak chodzi posprawdzaj czy nic nie cieknie. Jak wszystko będzie OK zagrzej do 90*C kanał 000 w BS nastepnie TDI timing wybierasz silnik AFN i patrzysz jak maluje się wykres, jeśli jest źle to regulujesz pompą wtryskową caly czas obserwująć tdi timing. Na forum jest opisane jak ustawić początek wtrysku tzn jakie śruby popuścić :) Nie trzeba czujnika zegarowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na timing sie nie patrzy bo to nic nie daje ,kąt wtrysku ustawia sie pod silnik a tu jak wiadomo każdy jest inny . u mnie w b5 90km mam kąt 52 i dla silnika jest najlepiej na takim kącie ( najmniej pali ,najlepiej odpala ,nie szarpie itd ) .w 2 aucie b5 tdi 90km kąt już mam na 55 bo wiekszy przebieg i dla niego jest tak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...