Treść opublikowana przez wade
-
proszę o ocenę logów AFN
Witam, proszę o ocenę logów dynamicznych w moim afnie DYNAMICZNE: Grupa 004: http://vaglog.pl/log_277585.html Grupa 011: http://vaglog.pl/log_277587.html Grupa 008: http://vaglog.pl/log_277588.html Grupa 010: http://vaglog.pl/log_277589.html Grupa 001: http://vaglog.pl/log_277591.html Grupa 003: http://vaglog.pl/log_277592.html
-
puknięcie podczas wrzucania biegu afn
izek, a u Cb po wrzuceniu biegu i wystąpieniu "puknięcia" gdy zrzucisz z powrotem na luz (trzymając cały czas na sprzęgle) i znowu wbijesz jedynkę ten dźwięk jest słyszalny? U mnie wtedy juz nic nie slychac. Zastanawiam się jeszcze nad łożyskiem igiełkowym wałka sprzęgłowego. Może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć czy zużyte łozysko daje takie objawy? Wszystkie sugestie mile widziane.
-
[B5 AFN] Przegub, łożysko?
Dzieki wielkie wszystkim za odpowiedz. Tak też podejrzewałem przegub wewnetrzny i nawet ostatnio wyjałem półoske zeby sprawdzic dziada. Wszyscy ktorym pokazalem ten przegub mowili "minimalny luz, w normie", ale po Waszych wypowiedziach widze że to jednak bedzie to.
-
[B5 AFN] Przegub, łożysko?
Dzieki za sugestie, niestety u mnie na pewno nie jest to wina kół, na zimówkach było identycznie jak teraz na nowym komplecie letnich. Jakiekolwiek sugestie bardzo mile widziane.
-
[B5 AFN] Przegub, łożysko?
Witam, prosze o pomoc w diagnozie problemu, którym jest równomierne stukanie słyszalne na prostych kołach w przedziale 40-100 km/h, a najbardziej dudni (wali, stuka) na łukach (jest to mniej więcej takie uczucie jak wydaje krzywa tarcza przy hamowaniu). Częstotliwość tych odgłosów jest zależna od prędkości. Jak zrzucę na luz to wyraźnie cichnie ale jest jeszcze trochę wyczuwalne. Zdarza się rzadko że przestaje dudnić, ale wystarczy przejazd przez rondo i po wyjeździe na prostą znowu zaczyna walić jak diabli. Spotkał się ktoś z takimi objawami? Może to być przegub wewnętrzny?
-
Problem z nowym sprzęgłem
Jeśli wymieniłeś cały komplet to może przyczyną jest źle odpowietrzony układ
-
Czy wentylator od chłodnicy ma się krecic caly czas ?
Z tego co widzę w swoich samochodach to wentylator załącza się dopiero po przekroczeniu określone temperatury
-
czy to uszczelki pod głowicą ?
Węże twarde, spaliny ze zbiorniczka wyrównawczego?
-
Olej oraz ubywanie płynu chłodniczego? ...
Musisz poszukac ewentualnego wycieku płynu. Widze ze masz lpg to moze gdzies na trojnikach ktorymi gazownik sie wpinal do ukladu leci? Musisz dokladnie obejrzec. U taty pamietam tez ubywalo plynu i okazalo sie ze partacze ktorzy zakladali lpg nie dokrecili opasek. Jesli nie ma wycieków, weze sa twarde a ze zbiorniczka wyrownawczego zauwazysz dym to niestety uszczelka pod glowica albo co gorsza glowica.
-
Rarytasy w samochodzie o których właściciel nie ma pojęcia:)
Moj tata w astrze g ma grill irmschera czy jakos tak, bynajmniej wart ze dwie stowki. Brachol proponowal mu zeby go sprzedal i kupil zwykly za trzy dychy. Uslyszal odpowiedz 'tylko po co, w sumie dobrze wyglada'
-
Cieknąca pompa wtryskowa AHH
prawidłowa
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
1.9 tdi 110km AFN 1998, 425tys na liczniku Pozdrawiam
-
a4 b5 2.8 quattro czy warto kupić z 320 tyś przebiegu ?
kumple widać wyznają zasadę że jak kupować to tylko z przebiegiem 200tys... nic tylko brać, tym bardziej że samochód pewny od ojca
-
puknięcie podczas wrzucania biegu afn
w moim przypadku najbardziej jest to slyszalne gdy samochód stoi, trzymam sprzęgło i wrzucam jedynke (w momencie wskoczenia biegu to slychac) dlatego przyczyn w zawieszeniu nie bralem pod uwage
-
puknięcie podczas wrzucania biegu afn
Witam, podczas wrzucania biegu (nie puszczania sprzęgła, a podczas zmiany biegu lewarkiem przy wciśniętym sprzęgle) słychać z reguły puknięcie/stuknięcie. Przyczyną może być skrzynia czy bardziej w stronę sprzęgła/dwumasy kierować podejrzenia? Pozdrawiam
-
Regulacja nastawnika pompy 1.9 tdi
z tego co udalo mi sie wyczytac gdy szykowalem sie do wymiany uszczelki to nastawnik przesuwa sie tylko wzdluz zmieniajac tym samym dawke paliwa na wolnych obrotach (nie dawke startowa).
-
AFN Podczas wyprzedzania nagle stracił moc
znajomy opowiadał mi niedawno o takiej nieprzyjemnej sytuacji utraty mocy podczas wyprzedzania, przyczyna okazal sie zatkany katalizator
-
Regulacja nastawnika pompy 1.9 tdi
u mnie na odpalonym rozgrzanym bylo 1,6V jak sprawdzalem przed wymiana uszczelki
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
takie cudo przywiozl znajomy ktory mi pomagal http://imageshack.com/a/img910/9506/4ik7xN.jpg http://imageshack.com/a/img905/1593/DjS6GE.jpg http://imageshack.com/a/img673/8141/yXWiWa.jpg zamowil to u tokarza jak jeszcze sporo tdi przyjezdzalo do niego na warsztat z tym problemem
-
wysyłka 4 felg alu - czym najlepiej wysłać
Polecam stronkę http://www.trzepaczka.com.pl/ podając wagę i wymiary paczki otrzymasz wycenę najpopularniejszych kurierów przy czym ceny są niższe niż zamawiając tradycyjnie kuriera na jego stronie A spakować chyba najlepiej w karton albo owinąć porządnie stretchem
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
dokładnie, podejrzewam że stara pompa jest sprawna, może leżeć zalana ropą w razie gdyby była kiedyś potrzebna czy po dłuższym okresie może być lipa? dzięki, pompa już ustawiona
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
dzieki wszystkim za sugestie sprawdze jeszcze raz dokladnie rozrzad bo przy ktoryms rozruchu jak juz bateria padała troche samostartu mu dalem, moze wtedy przeskoczyl, a ja sobie i Wam wmawiam ze na pewno rozrzad ok luzy klina na wale da sie wyczuc ruszajac kolem pasowym przy zdjętym rozrządzie, czy trzeba koło zdjac i wizualnie dopiero ocenic? byłem sprawdzić i rozrząd nie przeskoczył, jest ustawiony prawidłowo zacząłem się zastanawiać czy przez nieuwagę nie wypadł ten mały klin z pompy podczas zakladania koła na pompe Panowie, faktycznie był to scinający klin na wale po sfrezowaniu czoła wału i wymianie koła zębatego ze śrubą samochód odpala bez problemu a kąt wtrysku waha się w granicach 56-59 dzieki wszystkim za pomoc
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
pompa za darmo. mialem nadzieje ze bedzie ok dałem juz 200zl na sprawdzenie starej pompy i ewentualna regulacje, ale juz nie bylo czego regulowac, znowu utopic 200 dla studenta troche duzo odpowietrzylem uklad nastawnika nie ruszalem, ale na pompie sa żolte znaki na srubach,jakby plomby, cos na pewno bylo przy niej robione sprawdzalem dawke w grupie 001 na rozgrzanym i była 4,0mg, napiecie 1,600V takze wydaje sie ok czy przyczyna moze byc inny nr pompy? "nowa" pompa jest z a4 afn, ale ma inny nr na wtyczkach wszystko jednak pasowalo byly identyczne
-
Ciężko odpala po nocy
przechodziłem to samo więc tak najlepiej w kolejnosci: kąt wtrysku czujnik temperatury akumulator rozrusznik jesli tutaj wszystko ok to szukac nieszczelnosci w ukladzie paliwowym miedzy filtrem a silnikiem, moze sie zapowietrza, jesli nie to sprawdzic wtryski, a na koncu pompe bo sprawdzenie najdrozsze po drodze mozna jeszcze kompresje sprawdzic dla pewnosci
-
kąt wtrysku po wymianie pompy AFN
niewiele bo pożałowałem 200zl na sprawdzenie, człowiek głupi jednak dostałem ją za darmo, zdjęta z silnika po 300tys który prawie rok leży na hali wyjęty z samochodu