Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka Niskiego Stanu Oleju


bigjasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio chciałem sprawdzić poziom oleju w swojej B8 2.0 CAHA, z poziomu mmi i wyskoczył mi następujący komunikat :( zredukować poziom oleju w silniku ), sądzę że jest to wina "naszych" cudownych inżynierów, którzy wyposażyli nasze furki w DPF (filtr cząstek stały). Pewnie chciało się cudeńko wypalić a ja go wyłączyłem co w pewnym stopniu mnie poinformowało jak po zgaszeniu silnika wentylator włączył się na ok 5min, co już pisałem o co kaman z tym wentylatorem w innym poście.... resztka paliwa ściekła po gładzi cylindra do miski olejowej i pewnie stąd ten komunikat. Pytanie teraz koledzy czy wymienić olej który był wymieniany ok 3000 km temu, czy odessać ok litr i uzupełnić do maximum nowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj jadąc wyskoczył mi na fisie nikski poziom oleju żebym dolał max 1 litr i kontynuował jazdę bagnecie jest powyżej środkowej miarki a na komputerze dalej świeci kontrolka niskiego stasnu oleju pomoże ktoś ???????


problem sam rozwiązałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne. Od zamka zamykania klapy idą dwa kabelki i one były przegryzione najprawdopodobniej przez kunę, połączyłem je i problem znikł lecz nie mam pojęcia co ma wspólnego kontrolka niskiego stanu oleju z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...