Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Demontaż Zderzaka Tył A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Proszę o pomoc i wyjaśnienie jak zdjąć zderzak tylni w moim samochodzie. Jeśli ktoś z państwa jest w stanie podpowiedzieć mi gdzie znajdę moduł komfortu (Odpowiedzialny za czujniki parkowania w rderzaku tylnim) w mojej a4 będę bardzo wdzięczny.

Przypomnę że autko to Audi A4 B7 sedan z 2005r (2.0 tfsi, quattro, tiptronic)

Opublikowano

moduł od PDC jest w bagażniku z lewej strony za tapicerką musisz zdiąć całą tapicerkę z lewej strony a do zdjęcia zdezaka musisz zdjąć też z prawej strony. Jest ptzykrecony ba 10 nakretek na klucz 10 po 4 w pionie na bokach i po dwie w okolicach lamp wszystkie od stony bagaznika. Przy zakolach od strony koł po chyba 3 szt. wkręty ciężko je wykręcić bez zdejnowania kółek ale daje radę a też są wkręty od dołu zdaję się że dwa alo trzy widać je od dołu trzyma sie też na slizgach przy zakolach - stojąc przy tylnych okach po okręceniu zderzaka trzeba zacząć właśnie od zwolnienia tych zatrzasków- ślizgów a później cały do tyłu

Moduł komfortu znajduje się pod siedzeniem kierowcy pod tapicerką i nie wiele ma wspólnego z PDC ktorego sterownik jest w bagażniku patrząc z tyłu to pod lewym światłem bardziej z lewej tyle że od bagaznika jest do niego dostęp. Zepsuł się ?

Opublikowano
  • Autor

moduł od PDC jest w bagażniku z lewej strony za tapicerką musisz zdiąć całą tapicerkę z lewej strony a do zdjęcia zdezaka musisz zdjąć też z prawej strony. Jest ptzykrecony ba 10 nakretek na klucz 10 po 4 w pionie na bokach i po dwie w okolicach lamp wszystkie od stony bagaznika. Przy zakolach od strony koł po chyba 3 szt. wkręty ciężko je wykręcić bez zdejnowania kółek ale daje radę a też są wkręty od dołu zdaję się że dwa alo trzy widać je od dołu trzyma sie też na slizgach przy zakolach - stojąc przy tylnych okach po okręceniu zderzaka trzeba zacząć właśnie od zwolnienia tych zatrzasków- ślizgów a później cały do tyłu

Moduł komfortu znajduje się pod siedzeniem kierowcy pod tapicerką i nie wiele ma wspólnego z PDC ktorego sterownik jest w bagażniku patrząc z tyłu to pod lewym światłem bardziej z lewej tyle że od bagaznika jest do niego dostęp. Zepsuł się ?

Jeden z czujników po podłączeniu VAG-a zgłasza zwarcie do masy, wymieniłem już 3 szt. i ciągle tem sam sie odzywa, najgorsze jest to że raz działa raz nie. Mam zamiar szukać przyczyny w podłaczeniu (wiązka) lub w sterowniku ale sterownik komunikuje sie z komputerem diagnostycznym więc chyba to pierwsze. Musze tez zaznaczyć, że mam małe doswiadczenie w naprawie samochodów :) i prosze o wsparcie.

Edytowane przez Sashka

Opublikowano

Wymieniałeś na nowe czy używane? Kupowałem kiedyś na aledrogo dwie sztuki i obie uwalone jedna na stałe a druga co jakiś czas zgłaszała błąd.

Więc tu najlepiej brać nowe.

Jak zdejmiesz zderzak to przegwizdaj miernikiem wiązkę od czujnika do modułu oraz sprawdź styki przy czujniku oraz kabel czy nie ma przetarć.

czujnik możesz też sprawdzić wpinając go w inne miejsce i sprawdzić na VAGu czy nie zmieniło się jeśli się nie zmieniło to instalacja jeśli VAG zauważy że uszkodzony czujnik został przepięty to masz uwalony na 100 %

Opublikowano
  • Autor

Wymieniałeś na nowe czy używane? Kupowałem kiedyś na aledrogo dwie sztuki i obie uwalone jedna na stałe a druga co jakiś czas zgłaszała błąd.

Więc tu najlepiej brać nowe.

Jak zdejmiesz zderzak to przegwizdaj miernikiem wiązkę od czujnika do modułu oraz sprawdź styki przy czujniku oraz kabel czy nie ma przetarć.

czujnik możesz też sprawdzić wpinając go w inne miejsce i sprawdzić na VAGu czy nie zmieniło się jeśli się nie zmieniło to instalacja jeśli VAG zauważy że uszkodzony czujnik został przepięty to masz uwalony na 100 %

Czujniki kupiłem używane ale mam w domu 3 szt. małe % szans że wszystkie 3 są uszkodzone w poniedziałek postaram się dobrać do nich, jak coś ustalę to dam znać :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

i jak kolego postepy bo mam ten sam problem ,raz dziala raz nie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.