Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewka Zapłonowa Adr - Spostrzeżenia


Labiel

Rekomendowane odpowiedzi

Temat podwójnej cewki zapłonowej w ADR jest powszechnie znany. Używki są ciężko dostępne a nówki cholernie drogie. Wiele osób pisze że wymienia cewki bo od dołu są one spękane. Miałem okazję ostatnio pobawić się taką starą cewką. Rozwaliłem obudowę i nie wiem czy słusznie, ale wydaje mi się że ten popękany plastik nie ma nic do rzeczy. On niejako łączy ze sobą dwie cewki, natomiast właściwa izolacja jest dopiero pod tym plastikiem, więc spękania od spodu nie eliminują takiej cewki. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet wymieniłem cewkę z powodu pęknięcia i nie było różnicy. Dobrze że nie musiałem płacić bo cewkę brałem od znajomego.Wniosek nasuwa się taki że pęka od temperatury i jest to nie groźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu miałem u siebie 3 takie cewki, bo szukałem problemu z wypadaniem zapłonu a że używki trafiły się tanio to wziąłem. Jedna też była spękana, na innej spękania pojawiły się po jakimś czasie użytkowania i też nie widziałem różnicy. Dobrze byłoby gdyby wypowiedział się jakiś fachowiec, czy faktycznie jest to część izolacji, czy tylko ogólny korpus do połączenia dwóch cewek. Sam nie mam już ADR, ale może uchronić to wiele ludzi przed bezsensownym wydawaniem kasy na nowe cewki z powodu pęknięć które mogą okazać się tylko kosmetyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem świeżo po wymianie cewki z powodu wypadania zapłonów. Moja była mocno popękana. Wstawiona nowa HELLA zero różnicy. Starą wożę w bagażniku na zapas. Tak czy inaczej nie żałuje zakupu bo swoją upolowałem za 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...