Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lokalizacja Samochodu Gps/gsm Metoda Na Złodzieja


szymon441992

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na częste kradzieże A4 w rejonie rozmyślam nad zamontowaniem czujnika gps, jednak musiałby by to taki gps który w razie zakłucenia sygnału przez złodzieja dałoby się lokalizować przez GSM. Ważnym aspektem są też koszty użytkowania, koszty początkowe nie są aż takie istotne. Lokalizator w miarę odpowiadający moim oczekiwanią http://allegro.pl/jp-korjar-lokalizacja-gps-gsm-czujnik-ruchu-i4449610099.html Jednak gdy poczytałem opinie to też ma wady, podobno jak lokalizuje na sms (jako czujnik ruchu) to nie da się lokalizować pozycji (nie zapisuje trasy). Nie miałem nigdy do czynienia z takim sprzętem więc proszę o jakieś opinie żeby nie było tak że wydam te 6stów a potem odkryje tam takie funkcje które złodziej bez problemu by mógł zakłucić.Wiem że sygnał gsm też można zakłucić ale to już więcej zachodu...

Druga metoda do zabudowanie gdzieś telefonu i potem lokalizowanie go w razie czego ale pozostaje problem ładowania, na stałe do instalacji nie mogę go chyba wpiąć bo podjejrzewam że bateria wkońcu by napuchła po tak długim ładowaniu i jeszcze by mi spaliło auto...
W przypadku telefonu też zastanaia mnie jakim by to programem miałbym zrobić... do dyspozycji mam zwykły telefon bez gps ewentualnie mogę kupić coś z androidem i gps..

Proszę o porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz odbiornik oryginalny gps? może pod niego podłączyć lokalizator... lub założyć lokalizator takie jak w ciężarówkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ominąć baterie. I zamiast niej zastosować stabilizator 7805. Tzn napięcie z aku będzie szło na układ stabilizujacy i następnie z niego na płytkę telefonu.

Zastanawiam się jakby można rozwiązać kwestie zaniku napięcia, tak że w razie odłączenia aku, niewielki układzik na płytce PCB przezuci nam zasilanie z jakiegoś rezerwowego aku. Tylko ma to taka wadę ze co jakiś czas trzeba by sprawdzić stan tego akumulatora.

Jeszcze jedno to moment zmiany źródła zasilania. Jakiś kondensator podtrzymujący musiałby być, ale z tego względu ze między zanikiem zasilania a zalaczeniem zasilania rezerwowego mij uułamek sekundy który spowoduje wyłączenie telefonu.

Wybacz ze tak chaotycznie pisze, za dużo się u mnie dzieje ostatnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo za taniej, aby było dobre.

Takie coś to bardziej dla monitoringu kierowców, przedstawicieli handlowych itd.

Do lokalizacji skradzionych aut nie zda egzaminu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ominąć baterie. I zamiast niej zastosować stabilizator 7805. Tzn napięcie z aku będzie szło na układ stabilizujacy i następnie z niego na płytkę telefonu.

Zastanawiam się jakby można rozwiązać kwestie zaniku napięcia, tak że w razie odłączenia aku, niewielki układzik na płytce PCB przezuci nam zasilanie z jakiegoś rezerwowego aku. Tylko ma to taka wadę ze co jakiś czas trzeba by sprawdzić stan tego akumulatora.

Jeszcze jedno to moment zmiany źródła zasilania. Jakiś kondensator podtrzymujący musiałby być, ale z tego względu ze między zanikiem zasilania a zalaczeniem zasilania rezerwowego mij uułamek sekundy który spowoduje wyłączenie telefonu.

Wybacz ze tak chaotycznie pisze, za dużo się u mnie dzieje ostatnio

Ciekawy masz sposób myślenia ale troche dużo zabiegu ;/

ciekawe właśnie jak kwestia by wyglądała jakby wpiąć do zapalniczki zagłuszać...

Do

levis1991: Nie mam seryjnego, ale w tym wypadku też zwykły zakłucacz i sygnału brak i cała instalacja traci sens..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby dużo roboty z tym. Stabilizator jest wielkości połowy paczki zapałek. A moduły który by przezucal napięcie trochę większy, ale wymiarami nie przekroczyło by to połowy kartki a4.

Samochodów nie kradną amatorzy, a to na allegro to jest zabawka, gadżet.

Ale Twoje wybór :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nadaje się to tylko do monitorowania auta firmowego.Zagłuszenie sygnału gps to sprawa prosta ,bo zagłuszacz kupimy wszędzie.

Lepiej za tą kasę jakieś nietypowe odcięcie.Może i zniszczenia złodziej zrobi ,ale nie odjedzie.W razie problemów odpuści bo ulicę dalej takie samo auto stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co podałem na początku może by był dobry z racji tego że wysyła sms w chwili zagłuszenia więc wiedziałbym że coś się dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że producent chcąc coś sprzedać napisze że ten lokalizator nawet gotować potrafi. A tak juz serio, to każde urządzenie jest dobre do czasu aż nic się nie dzieje. W momwncie gdzie dochodzi stres, nerwy zaczynamy dostrzegać wady takich wynalazków.

Coś co działa na pospolitym GPS/ GSM jest do obejścia. Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skuteczna jest tylko zamiana pinów w złączu OBD + własna przejściówka odwracająca te zmiany ( trzymana oczywiście w domu). Kolega miał telefon schowany w Maździe 6. Samochód skradziono ok. 5 rano został zlokalizowany i odzyskany przez policję ok. godz. 13.00 150 km od miejsca kradzieży. Był już w połowie rozebrany, wiązki pocięte, wybebeszony masakra. Naprawa kilkanaście tys zł z AC i od tej pory wiecznie coś się srało. Tak więc najlepiej uniemożliwić kradzież. Można tak pozmieniać piny aby sfajczyć złodziejowi jego komputer, tylko kwestia czy w zemście nie zdewastuje auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skuteczna jest tylko zamiana pinów w złączu OBD + własna przejściówka odwracająca te zmiany

Artur, a masz może gdzieś schemat które piny zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie elektroniczne, polecam forum elektroda.pl

Nikt kumaty nie zakłada takich zabezpieczeń. Proszę, pierwszy lepszy temat: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic179577.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma schematu i właśnie to jest najlepsze w tym rozwiązaniu. tak jak wymyśli i pozamienia twój elektryk a potem odwzoruje to w przejściówce tak będzie a złodziej podchodzi jak do standartowego OBD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że najlepszym najskuteczniejszym rozwiązaniem jest poza zabezpieczeniami - czytaj liczba mnoga automatyczne powiadomienia na telefon komórkowy. Działa to tak że w momencie kiedy złodziej wejdzie do samochodu i zaczyna kombinować to w ciągu około 10 sekund masz o tym informacje na telefonie GSM - automatyczne połączenie z samochodu z informacją że np. AUDI dzwoni.

Nie zdążą zniszczyć za dużo a ty zdążysz odstraszyć. Zmontowałem już takie urządzenie i przetestowałem ale z braku czasu i przydużego czujnika ruchu nie zamontowałem w samochodzie w tym wątku napisałem jak to mniej więcej działa

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/281127-autoalarm-czy-w-ogole-warto/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podejdzmy do tematu z innej strony. Załóżmy że masz lokalizator z karta np T-Mobile. Jest burza, operator odlacza na jakiś czas maszty, tracisz zasięg. W tym czasie samochód jest kradziony. No i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator nie wyłącza nadajników nawet jak jest burza - nie ma takiej możliwości . Jedyny moment kiedy są unieruchomione to awaria lub serwis Przemek a my się czasem nie widzieliśmy w zeszłymm miesiącu u Dev 'a

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podejdzmy do tematu z innej strony. Załóżmy że masz lokalizator z karta np T-Mobile. Jest burza, operator odlacza na jakiś czas maszty, tracisz zasięg. W tym czasie samochód jest kradziony. No i co dalej?

jeżeli chodzi o całkowitą ochronę to jedynie AC, takie nasze zabezpieczenia mogą zmniejszyć ryzyko kradzieży albo pomóc w odzyskaniu ale zawsze coś może pójść nie tak i tego nie unikniesz. Rzecz w tym aby tych luk było jaknajmniej.. toteż najlepiej łączyć metody zabezpieczenia

Sądzę że najlepszym najskuteczniejszym rozwiązaniem jest poza zabezpieczeniami - czytaj liczba mnoga automatyczne powiadomienia na telefon komórkowy. Działa to tak że w momencie kiedy złodziej wejdzie do samochodu i zaczyna kombinować to w ciągu około 10 sekund masz o tym informacje na telefonie GSM - automatyczne połączenie z samochodu z informacją że np. AUDI dzwoni.

Nie zdążą zniszczyć za dużo a ty zdążysz odstraszyć. Zmontowałem już takie urządzenie i przetestowałem ale z braku czasu i przydużego czujnika ruchu nie zamontowałem w samochodzie w tym wątku napisałem jak to mniej więcej działa

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/281127-autoalarm-czy-w-ogole-warto/

Podoba mi się pomysł, też nad podobnym czymś myślałem ale technicznie nie wiedziałem jak się za to wziąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator nie wyłącza nadajników nawet jak jest burza - nie ma takiej możliwości . Jedyny moment kiedy są unieruchomione to awaria lub serwis Przemek a my się czasem nie widzieliśmy w zeszłymm miesiącu u Dev 'a

Aaaa widzieliśmy, witaj :)

Po głowie chodzą mi różne rozwiązania, chciałbym jednak uniknąć komunikacji przez GSM, z racji tego że nie jest to stablne i pewne źródło. A wiem co mówię, z pracy dostaję dziennie kilka sms'ow wysyłanych przez sterownik. Informują o parametrach pracy elektrowni wodnej, oraz o kilku innych pierdołach. Nie raz zdażyło się że sprzęt poprostu zamulił, a sms oraz połączenie wykonane było z bardzo dużym opóznieniem. Czasem bywało że sieć w której zarejestrowana była karta SIM podłączona do modułu GSM miała awarie, lub serwis (PLUS), czasem bywało że ja traciłem zasięg z różnych powodów. A wtedy taki sms informujący o kradzieży auta "wisi w powietrzu"

Odnoszę takei wrażenie,że gdyby wspólnie posiedzieć na tym tematem, oraz zaangażować do dyskusji większe grono osób, możnaby było stworzyć dosyć ciekawe urządzenie, z różnymi wariantami zabezpieczenia auta i informowania właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...