Skocz do zawartości
IGNOROWANY

co zrobić ze starym autem żeby nie płacić oc


Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie . mam 20 letnie auto a za miesiąc kończy mi się oc . samochodem prawie nie jeżdze bo mam a4 . nie chce go sprzedawać bo mi go szkoda a i dużo bym za niego nie wziął . i tak się zastanawiam co by ty zrobić .

1) nie zapłaćić oc ? ale po jakimś czasie może mi przyjść do zapłaty

2) złożyć wymówienie w tej firmie że chce przejść do innej a wcale nie przechodzić i nie ubezpieczać ?

dodam jeszcze że może w przyszłości chciałbym go ponownie ubezpieczyć i jeżdzić nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek598 no wlasnie nie ma chyba mozliwosci zawieszenia OC.. :thumbdown:

Mozesz nie placic OC i nie poruszac sie tym autem po drogach publicznych, ale jak bedziesz chcial ponownie jezdzic, to Ci zsumuja zalegle OC.. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój wuj kupił ostatnio ciągnik rolniczy bez opłacanego oc przez 5 lat . jak go rejestrował to nie musiał płacić zaległego oc . tylko przed zarejestrowaniem musiał go ubezpieczyć na poprzedniego właściciela potem go zarejestrować i spowrotem do ubezpieczalni żeby przepisali na niego oc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapłacisz to ubezpieczyciel Ci automatycznie przedłuża umowe na kolejny rok i nic się nie dzieje tylko po paru miesciącach przyjdzie Ci wezwanie do zapłaty itd. także wkońcu będziesz musał zapłacić.

Musiał byś auto wyrejestrować ale to możesz zrobić tylko wtedy jak sprzedasz lub zezłomujesz(kwit ze złomu), możliwości zawieszenia OC raczej nie ma z tego co ja wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zezlomujesz, to nie zarejestrujesz ponownie.. :thumbdown:

(bo niby co..?) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość nie płacenia ale to jest ryzyko. Musiałbyś wypowiedzieć to obecne OC i nie zawierać następnej umowy. Ryzyko polega na tym czy Fundusz Gwarancyjny ma możliwość sprawdzenia, że auto jest zarejestrowane, a nie posiada OC. Moim zdaniem nie ma takiej możliwości ponieważ w naszym kraju chyba nie ma centralnej bazy ubezpieczeń. Dopiero przy kontroli drogowej miałbyś kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy zarejestrowany samochód musi mieć OC.

Możesz wypowiedzieć umowę i nie zawrzeć następnej, ale ... może się to odbić czkawką.

Jakaś tam baza danych powstaje i podobno coraz częściej się zdarza, że UFG znajduje takie przypadki.

Proponowałbym jednak zapłacić, o ile to nie są jakieś kolosalne koszty.

Posprawdzaj we wszystkich ubezpieczalniach, bo niektóre mają naprawdę sporo niższe ceny, np. Commercial Union Direct.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy taniej znajdzie . płace 240 na rok . niby to niewielke pieniądze ale chciałbyn uniknąć płacenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym jednak zapłacić, o ile to nie są jakieś kolosalne koszty.

Gdy masz auto i nim nie jezdzisz, ktorego cena rynkowa wynosi 500 zl.. A do ktorego jestes przywiazany to kazde OC jest wyda Ci sie wysokie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest 240 rocznie, to powiem szczerze, że bym sobie d... kombinacjami nie zawracał.

Zapłać - będziesz miał spokojną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...