Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z kontrolka recznego na FIS po przejezdzie przez kaluze


rav85

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie opisze mój maly problem ktory dokucza mi od paru dni, 2 dni temu byla spora ulewa, wracajac do domu musiałem przejachac przez dosc duza kaluze , woda miej wiecej na wysokosc progu auta, przejechalem wolno aby nie zalac silnika poniewaz pasy drogi zmienily sie w rzeke, od tego zdazenia przy skrecie autem w lewo badz czesciej w prawo na FISie zapala sie ostrzegawcza kontrolka hamulca recznego.

Czy podczas przejazdu przez wode zalalem jakis czujnik? dzisiaj podlacze jeszcze raz auto pod kompa , sprawdzalem 4 dni temu VCDS tak profilaktycznie czy jakiegos bledu nie ma i bylo czysto ,wiec podejrzewam ze ten problem zwiazany jest z przeprawa przez kałuze.

Prosze o jakaś porade gdzie szukac przyczyny tej anomali, zauwazylem ze zdaza sie to po poranyym odpaleniu auta jak wyruszam do pracy pozniej juz komunikat nie pojawia sie.


jakies pomysly,? vag nie pokazuje zadnych bledow, plyn hamulcowy full

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic kabelkologie od czujnika recznego albo sam czujnik. Woda powoduje zwarcie styków, stad kontrolka na blacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolałem trochę płynu hamulcowego i na razie spokój ale czy to tego wina nie mam pojęcia , możne doschły kable czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , to ja sie podepne pod tem , mianowicie chodzi mi oto czy jak mam zaciągniety ręczny to na fisie jest wyswietlane ? umnie nic takiego niema tylko jest w liczniku mała kontrolka ze reczny zaciagniety ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest kontrola zaciągniętego ręcznego, na fisie nie ma żadnego komunikatu


u mnie tez jest kontrola zaciągniętego ręcznego, na fisie nie ma żadnego komunikatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha , pytam bo niewiem jak sprawdzałem vagiem test to mi sie pojawiał na fisie własnie ten komunikat recznego sie pojawia na fisie , myslałem ze to swiecitez na fisie jak zaciagne ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komunikat o ręcznym na fis pojawi się dopiero, kiedy zaczniesz jechać na zaciągniętym rękawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie !

Mam taki problem z hamulcem ręcznym:

Odpalam auto na liczniku zapala się i tak zostaje, gdy przejadę ze 100 m na fisie wyświetla się komunikat o zaciągniętym ręcznym po mimo zwolnienia ręcznego i włącza się sygnał dźwiękowy , wszystko do momentu zatrzymania się , gdy ruszę to znowu się powtarza .

Co waszym zdaniem jest przyczyną .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...