Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie wtryskiwacza sterującego 1.9 tdi AHH


jakub11214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim Audi. Gdy samochód pracuje na wolnych obrotach lub gdy przyśpieszam to wydobywa się metaliczne cykanie. Lecz gdy hamuje silnikiem to cykanie zanika. Słuchałem silnika stetoskopem i wychodzi na to, że dźwięk wydobywa się z wtryskiwacza sterującego. Gdy założę klucz na nakrętkę przewodu i zacznę napinać delikatnie wtryskiwacz to dźwięk albo się wzmacnia albo ustaje. Wymieniłem podkładkę pod wtryskiwaczem lecz to niestety nie pomogło. :(

Z góry dziękuje za pomoc! :)


widzę, że nikt nie chcę pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewasz do ropy jakiś dodatek smarujący? Jak nie to spróbuj dolać np mixolu i zobaczysz czy cykanie ustanie. To jest najtańsza metoda a jak nie pomoże to chyba pozostaje ci wymiana wtryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wtryski sie nie psują ,przynajmniej widziałem przypadki co po 500tys km były ori końcowki i były jeszcze ok tylko co to cisnienie spadło. chyba ,że ktoś coś w nim dłubał i cudowował z cisnieniami. najłatwiej wziac ten wtrysk do pompiarza na sprawdzenie ,może trzeba rozebrac i zobaczyć ,zadko sie zdarza ale sie zdarza ,że pęka taka miseczka w środku wtryskiwacza od trzymania bolca od 2 cisnienia wtrysku i wtedy dzieją sie cyrki.

znajdz sterujący na podmiane i wtedy zobacz.

ja za swojej strony moge ci zaoferowac regeneracje takiego wtrysku ,jak cos bedzie w nim uszkodzone to ci naprawie ( posiadam troche czesci zamiennych od tego typu wtrysków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u pompiarza i powiedział że jest dobry. Jeszcze dziwi mnie to,że wtryskiwacze są 220 bar. A jeśli chodzi o silnik to ma przejechane 190 tyś. Sprawdzałem po numerze vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeszcze dziwi mnie to,że wtryskiwacze są 220 bar

dokładnie 220/300bar . zmień sobie na wtryski z asvi bedziesz mial z auta ze 120 km .ahh ma pompe 11mm ludzie sie biją o te pompy bo moc za&ebistą generują.



A jeśli chodzi o silnik to ma przejechane 190 tyś. Sprawdzałem po numerze vin.

mój tez ma najechane ze 500tys km i u mnie nic nie stuka ,nie wierz w to ile ma przebiegu bo sa sposoby na to żeby nawet po vinie taki przebieg pokazało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem u pompiarza i powiedział że jest dobry. Jeszcze dziwi mnie to,że wtryskiwacze są 220 bar. A jeśli chodzi o silnik to ma przejechane 190 tyś. Sprawdzałem po numerze vin.

Spróbuj dolać jakiś dodatek smarujący, swego czasu na forum jeden z kolegów opisywał podobne problemy z wtryskiem sterującym i pompiarz zalecił mu dolać miksolu. Po zastosowaniu smarowania problemy ustały. Obecna ropa jest bezsiarkowa a siarka miała za zadanie smarowanie układu zasilania i dlatego dzieją się na polskiej ropie takie problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


opisywał podobne problemy z wtryskiem sterującym i pompiarz zalecił mu dolać miksolu.

nic to nie da ,srodek może i dobry do smarowania ale sa lepsze np olej do 2t czerwony , ale sprezyny i przekladki we wtrysku sie od tego nie naprawią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! wydaję mi się, że znalazłem przyczynę tego dźwięku. Na moje oko to wtryskiwacz sterujący w trakcie wtrysku uderzy o ściankę głowicy. Gdy wyjąłem wtryskiwacz to był na nim czysty punkt obok miejsca gdzie on jest skręcany. Jak i również na ściance głowicy jest widać odbity punkt. Czy jest możliwość, że mam rację? I jak to naprawić?

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może podkładki nie było ? lub za mała była wsadzona i sie zklepala .lub tuleja w głowicy wyrobiona i zostaje tylko naprawa lub założenie grubszej podkładki miedzianej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...