Treść opublikowana przez jakub11214
-
Pulsuje pedał po regeneracji zacisków
Witam! Mam problem z moim Audi;( Otóż wymieniałem ostatnio tłoczki i wszystkie gumki w tylnych zaciskach i po zrobieniu zaczął mi pulsować pedał przy mocniejszym hamowaniu. Myślałem że to wina tylnych tarcz więc je wymieniłem.Niestety to nie pomogło;(Nie wiem gdzie szukać przyczyny bo nie czuć drgań w kierownicy ani w budzie , tylko pedał pulsuje;( Bardzo proszę o pomoc.
-
wtryskiwacze sterujące 1.9 tdi
właśnie szukałem kilka dni i znalazłem tylko o ,,Cykający AFN" niestety nic więcej.
-
wtryskiwacze sterujące 1.9 tdi
Wiec muszę się z tym pogodzić;( Dzięki za pomoc;)
-
wtryskiwacze sterujące 1.9 tdi
Ale czy jest jakaś szansa aby to naprawić? wiem, że mam w silniku seryjnie pompę 11 (AHH) wiec może ona to robi?;( Strasznie mnie irytuje ten dzwięk
-
Hałasowanie wtryskiwaczy sterujących
Witam Panów! Mam pytanko odnośnie tych wtryskiwaczy sterujących, ponieważ jest dużo ludzi którzy maja z nimi problemy. U mnie w samochodzie słychać ,,cykanie" i wszystko wskazuje na niego. Więc chciałbym się zapytać co w nim się dzieje,że tak hałasuje i jak temu zaradzić? Ja już u siebie założyłem dwa komplety wtryskiwaczy i za każdym razem po pewnym czasie zaczyna hałasować;( Proszę o pomoc;) A o to przykłady żebyście mnie dobrze zrozumieli;)
-
wtryskiwacze sterujące 1.9 tdi
Witam Panów! Mam pytanko odnośnie tych wtryskiwaczy sterujących, ponieważ jest dużo ludzi którzy maja z nimi problemy. U mnie w samochodzie słychać ,,cykanie" i wszystko wskazuje na niego. Więc chciałbym się zapytać co w nim się dzieje,że tak hałasuje i jak temu zaradzić? Ja już u siebie założyłem dwa komplety wtryskiwaczy i za każdym razem po pewnym czasie zaczyna hałasować;( Proszę o pomoc;) A o to przykłady żebyście mnie dobrze zrozumieli;) Widzę, że nikt nie potrafi pomóc...
-
Ciśnienie oleju w 1.9 tdi
Oczywiście w pełni rozgrzanym;)
-
Ciśnienie oleju w 1.9 tdi
Witam! Mam pytanko o Ciśnienie oleju w 1.9 TDi AHH. Otóż w moim Audi na jałowych obrotach jest 1,2 Bar a przy 2 tyś. obr. jest 3.6 Bar. Czy to jest dobre Ciśnienie czy za małe? Chciałbym wiedzieć również jaka jest norma. Proszę o odpowiedź ponieważ nie wiem czy się niepokoić;(
-
Regulacja nastawnika pompy 1.9 tdi
Rozumiem dzisiaj spróbuję to zrealizować odezwę się czy to coś pomogło.
-
Regulacja nastawnika pompy 1.9 tdi
Dzisiaj postaram się zrobić logi;) a czy to napięcie jest dobre na pracującym silniku w temp roboczej? Dawkę mam 3,8mg/r więc zmienię jeszcze na 3,2mg/r. Aha a zapłon ustawiony jest miedzy 51-55.
-
Regulacja nastawnika pompy 1.9 tdi
u mnie skaczę 1,540V-1,580 wiec może jest dobrze. A nastawnik nie ma regulacji w poprzek pompy, tylko wzdłuż ?
-
Regulacja nastawnika pompy 1.9 tdi
Witam! Wymieniałem uszczelkę pod nastawnikiem i chciałbym się zapytać o jego regulację. Wiem, że jeśli chcę ustawić dawkę to reguluje go w stronę rozrządu lub w stronę sprzęgła. Przed demontażem sprawdziłem dawkę na gorącym silniku oraz sprawdziłem napięcie ale tylko na włączonym zapłonie. Wynosiła ona 0.680V i po złożeniu oczywiście tez tak jest. Ogólnie problem polega na tym, że teraz silnik trochę gorzej odpala gdy jest letni. Jakie powinno być napięcie na odpalonym silniku? Czy jest możliwość, że nastawnik reguluje się też w poprzek pompy? silnik 1.9tdi AHH pompa 11mm. Widzę, że nikt nie chcę pomóc;(
-
Samochód ciężko odpala rano i twardo pracuje. Proszę o pomoc!
Witam! jak sprawdzić dawkę rozruchową oraz jakie logi mam zrobić?
-
Samochód ciężko odpala rano i twardo pracuje. Proszę o pomoc!
Jutro rano spróbuję odpalić z odpiętą kostką. Napiszę jaki będzie rezultat. Panowie niestety to nic nie pomogło;( może macie jakieś pomysły?
-
Samochód ciężko odpala rano i twardo pracuje. Proszę o pomoc!
Rozrusznik ledwo co po regeneracji. Na BS waha się miedzy 52-55. Więc to odpada chyba;(Ale czujnika nie sprawdzałem. Czy w temperaturze +5 stopni powinny się uruchomić świece?
-
Samochód ciężko odpala rano i twardo pracuje. Proszę o pomoc!
Witam! Mam problem z odpalaniem w chłodniejszych temperaturach np. rano. Na letnim lub gorącym silniku auto odpala bez zarzutu. Ustawiłem kąt wtrysku na 52-55 i sprawdziłem szczelność układu paliwowego. Niestety nic nie pomogło;(Dziwi mnie to, że chodź kąt jest ustawiony w miarę dobrze to i tak silnik pracuje twardo i w programie nie wykazuje żadnych błędów. Z początku podejrzewałem zawór n108.Na testach słychać, że przyśpiesza zapłon ale się nie opóźnia. Czy taka powinna być reakcja? Bardzo proszę o pomoc;( Chcę dodać że świece działają i prąd również dopływa.
-
Cykanie wtryskiwacza sterującego 1.9 tdi AHH
Witam! wydaję mi się, że znalazłem przyczynę tego dźwięku. Na moje oko to wtryskiwacz sterujący w trakcie wtrysku uderzy o ściankę głowicy. Gdy wyjąłem wtryskiwacz to był na nim czysty punkt obok miejsca gdzie on jest skręcany. Jak i również na ściance głowicy jest widać odbity punkt. Czy jest możliwość, że mam rację? I jak to naprawić? Proszę o pomoc
-
Cykanie wtryskiwacza sterującego 1.9 tdi AHH
Dobrze spróbuję wlać;)A wtryski postaram się wykombinować
-
Cykanie wtryskiwacza sterującego 1.9 tdi AHH
byłem u pompiarza i powiedział że jest dobry. Jeszcze dziwi mnie to,że wtryskiwacze są 220 bar. A jeśli chodzi o silnik to ma przejechane 190 tyś. Sprawdzałem po numerze vin.
-
Cykanie wtryskiwacza sterującego 1.9 tdi AHH
Witam! Mam problem z moim Audi. Gdy samochód pracuje na wolnych obrotach lub gdy przyśpieszam to wydobywa się metaliczne cykanie. Lecz gdy hamuje silnikiem to cykanie zanika. Słuchałem silnika stetoskopem i wychodzi na to, że dźwięk wydobywa się z wtryskiwacza sterującego. Gdy założę klucz na nakrętkę przewodu i zacznę napinać delikatnie wtryskiwacz to dźwięk albo się wzmacnia albo ustaje. Wymieniłem podkładkę pod wtryskiwaczem lecz to niestety nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc! widzę, że nikt nie chcę pomóc...