Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód ciężko odpala rano i twardo pracuje. Proszę o pomoc!


jakub11214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Mam problem z odpalaniem w chłodniejszych temperaturach np. rano. Na letnim lub gorącym silniku auto odpala bez zarzutu. Ustawiłem kąt wtrysku na 52-55 i sprawdziłem szczelność układu paliwowego. Niestety nic nie pomogło;(Dziwi mnie to, że chodź kąt jest ustawiony w miarę dobrze to i tak silnik pracuje twardo i w programie nie wykazuje żadnych błędów. Z początku podejrzewałem zawór n108.Na testach słychać, że przyśpiesza zapłon ale się nie opóźnia. Czy taka powinna być reakcja?

Bardzo proszę o pomoc;( Chcę dodać że świece działają i prąd również dopływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór N108 nie ma nic do odpalania. Ważny jest statyczny kąt wtrysku. Pokaż jaki masz kąt w BS? Czujnik temperatury cieczy sprawdzony? Rozrusznik dobrze kręci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik ledwo co po regeneracji. Na BS waha się miedzy 52-55. Więc to odpada chyba;(Ale czujnika nie sprawdzałem. Czy w temperaturze +5 stopni powinny się uruchomić świece?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak masz +15*C na zewnatrz, to swiece tez dogrzewaja jakis czas, mimo, ze kontrolka na blacie tylko mignie.

jakub11244: Pierwsze i najlatwiejsze to odepnij kostke od czujnika i spawdz jak sie wtedy zachowuje.

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rano spróbuję odpalić z odpiętą kostką. Napiszę jaki będzie rezultat.


Panowie niestety to nic nie pomogło;( może macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdz dawke rozruchowa, moze tu jest problem. Od jak dawna masz ten problem i czy dawniej bylo ok przy takich temp? Moze silnik sie juz troche zuzyl i przeba mu troszke wiecej podlac

Swiece jak sprawdzales? Wykrecales wszystkie i sprawdzales do plusa? Z jakiej firmy te swiece? Jak jakies zamienniki to potrafia sie bardzo dlugo grzac w porownaniu do ori ktore cale sa czerwone w ciagu sekundy

Edytowane przez Mozgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w temperaturze +5 stopni powinny się uruchomić świece?

Tak ale dopiero po zapaleniu silnika

Swiece jak sprawdzales? Wykrecales wszystkie i sprawdzales do plusa? Z jakiej firmy te swiece? Jak jakies zamienniki to potrafia sie bardzo dlugo grzac w porownaniu do ori ktore cale sa czerwone w ciagu sekundy

czemu wszyscy zaraz czepiacie sie świec żarowych ??

W takich temperaturach jak są obecnie to swiece tu nie mają co robić przy odpaleniu ....

Silnik powinien odpalić na tak zwany rys nawet gdyby były uszkodzone świece żarowe jeśli wszystko gra w motorowni ....

Ja bym jednak szed w kierunku Kata wtrysku-dawki paliwa .zapowietrzającym sie układzie podczas dłuższego postoju

zrób logi ,zamieść je i na pewno ktoś kumaty podpowie Ci czy motorownia jest ok To podstawa by coś powiedzieć o kondycji silnika ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech sprawdzi jakie ma cisnienie sprezania i dawke rozruchowa oraz kat wtrysku i wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawke rozruchową można sprawdzić wchodząc w silnik później login wpisujesz 12233 później adaptacje gr5

Dużo klubowiczów ma ten sam problem z odpalaniem ale nie w tej temperaturze co obecnie panuje tylko w minusowej i nikt jeszcze nie doszedł przyczyny

I jeszcze jedno uzyj czasami opcji szukaj jest mnóstwo tematów odnośnie dawki paliwa czy w dziale diagnostyka vag masz opis jakie logi należy wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...