Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne głośniki w półce / B5


Bose

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, robię porządek w audio po poprzednim magiku. Sprawa dotyczy głośników w tylnej półce i braku instalacji... Sytuacja wygląda tak, że wzmacniacz do głośników wisi na kostce z fabrycznej instalacji, a z niego wystają dwa kable- czarny i zielony. W głośniku lewym (w miejscu, gdzie wychodzą kable do wzmacniacza) jest miejsce na wpięcie jakiejś kostki. Rozumiem, że brakuje mi kabli w instalacji.

1. Gdzie przylutować kable- zielony i czarny?

2. W którym miejscu wpiąć się z kablami z prawego głośnika? Zapewne brakuje mi odcinka od 'wpięcia się w kostkę przy głośniku' aż do wzmacniacza, więc będę musiał dolutować własne kable..

Uprzedzam, że sprawdziłem forum, google, google grafikę i allegro i nigdzie nawet nie ma obrazków, żeby coś podejrzeć.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb280abe3efc0297.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7af31b66ad23f918.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/212ac7a24bf03018.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/232144184d9ea814.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic ci nie brakuje zielony i czarny do głośnika wiszącą wtyczke wpinasz do głośnika i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f206233512078ed8.html

W miejsca, gdzie są zielone kółka mam przylutować kable czaarny i zielony?

Obok, w miejscu wpięcia kostki, muszę poprowadzić kable z prawego głośnika?

Czy jeżeli podłączę kable odwrotnie, to czy jest możliwość ich uszkodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod zielonymi kropkami widać kawałki przewodów abo tam gdzie pokazałeś abo tam gdzie są dowolne miejsce. Prawy głośnik wpinasz kabel z kostką i nic więcej nie robisz zobacz gdzie jest zielony i w tym samym miejscu przylutuj w lewym głośniku zielony chodzi mi o właściwą stronę nic dodać nic ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki :)

Po podłączeniu prawego głośnika do kostki i przylutowaniu kabelków ze wzmacniacza do głośnika po lewej stronie wyszedł następny problem. Po przełączeniu balansu na tylne głośniki jest oto taka sytuacja:

1. Głośnik ze wzmacniaczem nie gra, albo gra na tyle cicho, że nie byłem w stanie tego usłyszeć.

2. Głośnik prawy (bez wzmacniacza) gra bardzo cicho i 'pika'. Co oznacza to pikanie?

3. Dlaczego po 'przerzuceniu' całego dźwięku na tył, przednie głośniki też grają? Tak powinno być, czy coś jest nie tak ?


Panowie, ktoś coś? :( :( :(

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wieczorem podjadę do kumpla co ma VAGa. Znalazłem w internecie taką instrukcję:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co zrobic jesli masz VAGa:

1. Podlacz Vag do auta za pomoca portu OBD-II.
2. Wlacz zaplon i radio. W Vagu wybierz Radio Controller.
3. Radio pokaze na ekranie "DIAG".
4. Wybierz "Recode Module". Musisz wybrac system pieciu znaków, (które napisalem ponizej). Np. "00007" to jest ustawienie standardowe, które powinno byc ustawione w Twoim aucie, a "00017" to jest system Bose, który najprawdopodobnie masz teraz ustawiony i trzeba go zmienic.
5. Wylacz radio i zaplon oraz rozlacz Vaga.
6. Wlacz radio i zobacz efekty.

Rozpiska cyfr kodu:
cyfra 1 Country ID (0 = standard)
cyfra 2 Sound Coordination (0 = standard)
cyfra 3 Number of passive speakers

0 = No passive speakers (Bose)
1 = Front left (Bose with hands-free phone)
2 = Fronts passive, rears active
5 = Passive fronts, non-active rears

cyfra 4 Sound System


0 = standard
1 = Bose

cyfra 5 Radio Configuration


1 = No CD changer
3 = With CD changer
5 = With secondary display
7 = With CD changer and secondary display

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozumiem, że u mnie powinno być 00003 lub 00007 ? Mam jedynie 1/2 FIS, więc i "secondary display" chyba mnie nie dotyczy ? Zmieniarkę mam w bagażniku, ale nie działa (jeszcze nie sprawdziłem podłączenia), ale chyba lepiej od razu ująć ją w tym kodzie ?

Edytowane przez Bose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawione miałem 00201, czyli de facto powinny grać. Ustawiłem na 00207 i zmieniarka zaczęła reagować, więc jutro wezmę jakieś oryginalne płyty i zobaczę jak to z nią wygląda do końca, ale raczej już powinna działać jak trzeba.

Wracając do samych głośników. Kodowanie ustawione, wszytko podłączone i efekt dalej ten sam. Jutro pojadę i kupię klucze do radia (gość woła 10pln za 2 sztuki, ale cóż...), bo wydaje mi się, że skoro tu wszystko gra, to za radiem musiało być grzebane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o klucze do demontażu radia , to podpowiem że spokojnie wychodzi pilniczkiem.
Wkładasz pilniczek w miejsce na klucz serwisowy , wkładasz palec w wejście na kasety i ciągniesz , podobnie robisz z drugą stroną .
Szkoda kasy na klucze ( jeśli oczywiście o to Ci chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...