Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 BFB Avant] quattro + graty z S4


samael

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem, siedziałem i podziwiałem.

Robił ją najlepszy warsztat blacharsko-lakierniczy na Podkarpaciu więc wyszła prefekt - Marek tani nie jest ale jak zrobi to mucha nie siada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, fajna :-)

Jaki orientacyjnie koszt takiej naprawy? Szkody na pierwszy rzut oka duże nie były, ale zakres prac przedstawiony na zdjęciach pokazał, że roboty trochę z tym było jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, fajna :-)

Jaki orientacyjnie koszt takiej naprawy? Szkody na pierwszy rzut oka duże nie były, ale zakres prac przedstawiony na zdjęciach pokazał, że roboty trochę z tym było jednak...

Koszta niemałe, bo miało być profesjonalnie i na lata, nie chciałem eksperymentować. Lakier z tych trudniejszych do malowania, a później mógłbym się tylko wkur... jakby nie wyszło.

Jak jest o kosztach, to na przeglądzie coś mi się pociło od spodu silnika. Po szybszej jeździe, jak podniosłem auto to niestety już zaczęło lać tak, że na skrzyni był olej.

Dziwnie to wyglądało bo ciekło jakby poniżej turbo, a od góry było sucho. Pierwszy pomysł to był simering na wałku rozrządu, bo uszczelkę z pokrywy było by widać (lało z przodu).

Po umyciu, rozebraniu pasa i osłony rozrządu, po 10 minutach ujawnił się wyciek z pod głowicy.

IMG0349JP_wxqqrxq.jpg

IMG0350JP_wxqqrsn.jpg

Poleciało z prawego przodu patrząc z perspektywy kierowcy.

Niestety problem powstał bo ktoś to już otwierał, ale głowicę zaczyszczono tylko papierkiem. :facepalm:

Reszta motoru ładna, gniazda, tłoki zdrowe. Uszczelnienia zaworowe były twarde i średnica otworu sporo większa od nowych dotego simering od wałku zaczynał lekko się pocić, ale to wszystko i tak szło do wymiany.

Zawory zostały szlifnięte dla porządku, bo maszyna na miejscu. Nic im w sumie nie było (dwa miały mini wżery).

IMG0352JP_wxqqrsw.jpg

Jak wszystko było wydarte to poszło do wymiany sprzęgło alternatora z paskiem (zaczynało o sobie dawać znać z rana).

Co by nie smęcić to, brakujący grill od S4 zamontowany, tyko będzie wersja incognito. :D

A tu nowa felga

pb3wdxnm.jpg

+ więcej zdjęć na pierwszej stronie

Edytowane przez samael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prezentuje się w pakiecie S4.. widzę że trochę czasu i pracy pochłonęła ta A4wórka, po za tym auto już doprowadzone do porządku ?? Jakieś zmiany :D ? Foty wnętrza ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...