Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wspomaganie S4 4.2


AS4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem rzekomo pompa wspomagania sprawna maglownica tez. A wspomaganie chodzi ciezko z oporem.

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem rzekomo pompa wspomagania sprawna maglownica tez. A wspomaganie chodzi ciezko z oporem.

Pomocy.

Kolego opisz dokładnie jakie masz objawy, czy jest tak od początku jak posiadasz auto czy coś nagle się stało, w jakich okolicznościach, wrzuć kody wyposażenia, chociaż w serii powinieneś mieć servotronic.

Przerabiałem naprawę wspomagania w BBK a niestety nie jest to bułka z masłem więc postaraj się i opisz dokładnie swój problem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec.

Zdiagnozowana uszkodzona pompa wspomagania wymieniona na nowa uzywana ( ściągana z USA gwarancja wszystko ok ) po wymianie pompy poprawiło sie aczkolwiek cały czas wspomaganie pracuje ciezko cały czas jest opór. Pompa nie wydaje zadnych niepokojących dzwieków. Jakie kody? Gdzie są? O co chodzi z tym servotronic.

Zbiorniczek płynu nowy, jak i zawór przy maglownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w maglownicy jest taki zaworek ktory reguluje zdaje się ciśnienie przepływu zmieniając ciężkość pracy wspomagania podczas co raz szybszej jazdy - czyli servotronic. Moze cos nie tak z tym zaworkiem, np zaatrzymal sie w pozycji dla 1000000km/h ? ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy mam podobny problem ze wspomaganiem kod silnika bbk. Na zimnym silnku chodzi ladnie problem zaczyna sie gdy auto sie nagrzeje na wolnych obrotach nie idzei ukrecic kierka z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzic sprawnosc tego zaworu? Coś zabija pompe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem. Pewnie w vagu gdzieś jest.... tylko gdzie. Jakaś mądra vagowa głowa by się przydała. Popytajcie w innych tematach. Servotronik wystepuje nie tylko w bbk, ale i w innych silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla do regeneracji pompa, bo mocno wyła. Wujek jako ze z tym provlemem sie spotkał i w 90% przypadkach wystarczy zamocowac poprawnie kratke przeciwspieniajaca w zbiorniku plynu wspomagania. Od drgan na drodze potrafi się poluzować i pompa wyje. :) koszt 0zł, czas 3minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...